Orfeus v podsvětí

Jacques Offenbach

rozpustilá opereta premiéra: 15. 2. 2013 derniéra: 13. 4. 2015
Tweetněte nás!

Jen málo děl i z natolik oblíbeného žánru jako je opereta se může pyšnit tak nesmrtelným evergreenem, jaký je v tomto mistrovském díle, které skladatel na libreto Hectora Cremieuxe a Ludovica Halévyho uvedl v Paříži už v roce 1858. 

Dokumenty
Plakát k představení
fotografie a design Michal Siroň
Tisková zpráva
Z médií
Deník
30. 12. 2013
Deník
9. 10. 2013
Ceskatelevize.cz
12. 2. 2013
Kulturne.com
13. 3. 2013
Týdeník Budějovicko
20. 2. 2013
MF dnes
15. 2. 2013
Deník
15. 2. 2013
Nejlepsi-adresa.cz
15. 2. 2013
Jihoceskenovinky.cz
15. 2. 2013
Musical-opereta.cz
31. 1. 2013 - zkráceno
Právo
14. 2. 2013
Divadlo.cz
12. 2. 2013
 
Choreografie Béla Kéri Nagy
Asistent choreografie Sergej Škalikov
Asistent režie Jan Štěch
Představení řídí Michaela Freudenschussová
Text sleduje Alena Vozábalová

 

Ano, nejen kankán – tanec, který dobyl svět, ale doslova přehlídka dalších nádherných melodií. A nikoliv v poslední řadě také elegantně ironické zrcadlo nastavené společnosti, zrcadlo, které přesahuje rámec nejen původního antického dramatu, ale i doby, v níž Offenbachova opereta vznikla. Zveme vás proto znovu na opulentní hostinu „bohů“ u olympského stolu okrášlenou svůdným tóny, krásným zpěvem a doprovázenou vtipným slovem.

 

Opereta o dvou jednáních / Libreto: Hector Cremieux a Ludovic Halévy / Český překlad: Ivo Fischer / Úprava pro JD: Dagmar HlubkováFoto Petr Neubert

Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Orfeus v podsvětí , 25. 10. 2013

Děkuji za příjemný večer strávený s operetou Orfeus v podsvětí na zájezdovém představení v JIhlavě. I přesto že byla vypuštěna některá hudební čísla (opravte mne, pokud se mýlím), nastudování v podání Vašeho divadla patří mezi zdařilé a zaslouží si jistě povšimnutí. Výborná choreografie, velice nápaditě zpracované kostýmy . především moucha a bezchybně nastudovaná hudba. Budu se těšit na další operní a operetní inscenace Vašeho divadla. Českobudějovická opera, ač jedna z nejmenších v republice má své opodstatněné místo mezi operními domy v naší republice.  
Václav Prchal

Orfeus v podsvětí , 2. 5. 2013

Děkujeme za moc milé představení Orfea v podsvětí. Naladil nás na krásný večer, který jsme s manželem prožili. Moc nás pobavili pán Průdek, Veselý a paní Voráčková. Díky, určitě přijdeme zase.  
Ivana a Vašek

Orfeus v podsvětí , 26. 3. 2013

Orfeus v podsvětí v pojetí budějovických. Orfeus v podsvětí 22. 3. 2013. Nechápu, jak se stalo, ale Orfea jsem neviděl./ zde vsuvka: ten minulý Orfeus se dával před 54 léty, to mi bylo 8 let.měl jsem jiné starosti a byl domovem na Moravě-čili o JD jsem nevěděl NIC! / Neznám-li, pomůže A.Hostomská, Ivo Psota aj. Pokud chci ukázku, je zde internet. Nabídlo se představení z Ostravy sice bezva kostýmy, točna, zajímavá scéna, ale to je vše. Nuda, nuda. Ježíš, já koupil lupeny i našim mladým, to jsem pěkně pokazil. V té beznaději jsem si uvědomil, že jsem četl na ohlasech od dvou děvčat chválu, tak jsem si řekl,no budiž uvidíš. Přátelé z Jihočeského divadla, jak já se v duchu omlouval, jak jsem mohl vůbec pochybovat. Inscenaci, kterou jste předvedli jste nás v hledišti nadchli natolik, že to bylo na STANDING OVATION (jenže byla v hledišti tma, tak nic, jen potlesk frenetický...) Zažil jsem poprvé, že mi od smíchu tekly slzy. U mouchy už jsem brečel ani jeviště neviděl-díky Pepíku! Udělali jste nám všem moc pěkný večer. 
Emil V.

Orfeus v podsvětí , 15. 3. 2013

Orfeus ve Vaší úpravě je úžasně příjemný, zábavný a krásný. Moc se mi líbilo moderní pojetí plné vtipu. Krásná výprava a nádherné a nápadité kostýmy jsou v Jihočeském divadle poslední roky už samozřejmostí, ale v tomto představení toto vyznělo obzvlášť dobře. Představení jsme si opravdu užili, možná i proto, že bylo vidět, že si ho užívají i herci a zpěváci. Díky všem za krásný zážitek!  
Dadina

Orfeus v podsvětí , 13. 3. 2013

11. 3. 2013 jsme se byly s kamarádkou podívat na operetě Orfeus v podsvětí. Skvěle jsme se bavily a myslím, že si to užívali i účinkující na jevišti. Výkony všech byly skvělé, kostýmy byly výborné (moucha se opravdu povedla). Děkujeme za pěkný zážitek.  
Ivana

Orfeus v podsvětí , 25. 2. 2013

Jako milovník operety jsem neváhal navštívit premiéru Orfea v podsvětí ve Vašem divadle a přes počáteční obavy ze zklamání z provedení této velmi náročné a skvělé operety musím objektivně říci, že Vám premiéra velmi vydařila. Vystoupení sólistů, sboru i orchestru bylo výborné a snese srovnání i s nastudováním této operety v zahraničí, přestože je velmi těžké nekopírovat množství různých provedení Orfea, režisérka si přesto našla svojí cestu a nadchla nejen mě, ale i mou dceru i matku. Přes velkou vzdálenost , kterou jsem musel urazit k návštěvě Vašeho divadla jsem toho ani trochu nelitoval a všem milovníkům operety i divadla návštěvu Orfea v podsvětí ve Vašem divadle vřele doporučuji. Nakonec musím ještě pochválit skvělé kostýmy, hlavně kostým mouchy, který jsem tak nápaditý a roztomilý ještě neviděl. Děkuji Vám Všem za skvělý zážitek.  
V. Kočí

Orfeus v podsvětí , 22. 2. 2013

Viděla jsem krásnou operetu v sobotu 16. února, příjemně jsme se pobavili...
Růžena Hrdá

Orfeus v podsvětí , 19. 2. 2013

Viděli jsme krásnou operetu v sobotu.Pánové Průdek a Veselý byli výborní.Bylo to vtipné a milé , moc jsme se bavili. Děkujeme.   
V.Holá


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 74 + 71 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2020 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů