Je úchvatná!

Peter Quilter

komedie premiéra: 15. 3. 2014
Tweetněte nás!

V anketě Jihočeská Thálie 2014 vyhodnocena jako nejúspěšnější inscenace roku

Florence Jenkinsová skutečně žila, i když se její příběh, odehrávající se v New Yorku ve 40. letech minulého století, zdá neuvěřitelný. Tato pozoruhodná žena byla přesvědčena, že je obdařena nádherným hlasem. A pro svůj výjimečný soprán hledala nejkrásnější árie operního repertoáru, s nimiž veřejně vystupovala. Jak dokazují dochované gramofonové nahrávky, její zpěv byl opravdu výjimečně příšerný. Přesto, nebo možná právě proto, se stala velmi slavnou a svou fantastickou kariéru završila vystoupením v beznadějně vyprodané Carnegie Hall.

V hlavní roli Daniela Bambasová 

Účinkují

Florence Foster Jenkinsová
Cosma McMoon
St Clair
Dorothy
María
Paní Verindah-Gedgeová
Dokumenty
Plakát k představení
fotografie Ivan Pinkava / design Robert V. Novák
Z médií
MF dnes
12.3.2015
Deník
12.3.2015
i-divadlo.cz
16. 5. 2014
www.mezinami.cz
3. 4. 2014
MF dnes
21. 3. 2014
Deník
20. 3. 2014
českobudějovický.deník.cz
20. 3. 2014
Deník
19. 3. 2014
scéna.cz
17. 3. 2014
Divadlo.cz
17. 3. 2014
MF dnes
15. 3. 2014
www.ceskatelevize.cz
15. 3. 2014
Blesk.cz
15. 3. 2014
MF dnes
14. 3. 2014
Právo
14. 3. 2014
Divá báze
14. 3. 2014
kulturne.com
13. 3. 2014
www.nejlepsi-adresa.cz
13. 3. 2014
Divadlo.cz
12. 3. 2014
MF dnes
10. 3. 2014
MF dnes
19. 12. 2013
 
Pohybová spolupráce Jaroslava Leufenová
Hudební spolupráce Martin Veselý
Dramaturgie Iva Šulajová
Představení řídí Jaroslav Kukrál

 
Překlad / Pavel Dominik, fotografie z představení / Petr Neubert

Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Je úchvatná! , 16. 5. 2016

Zdravim vsechny v Jihoceskem divadle od nas z Prahy:-) pred mesicem jsem s rodici a kamaradkou navstivila divadelni predstaveni Je uchvatna! s Danielou Bambasovou v hlavni roli:-)a smekam! Vim,ze Daniela je skvela herecka,ale jak je ji usita role na miru v Uchvatne,to je neuveritelne.Dala mi zapomenout- promin,Danielko-na ni samotnou a umoznila mi vstoupit do nitra teto Uchvatne zpevacky,ktera svym pojetim zivota ukazala jejim prostrednictvim,jak zit svuj zivot a stastne prave ted a tady. Cesta na otocku z Prahy mi za to stala a uz ted se tesim,az vyrazim do C.Budejovic do divadla zase. Nemel by byt jediny Jihocech,ktery by toto predstaveni nevidel,takze vsichni supito presto pro listky a sup na uchvatnou Danielu Bambasovou v Uchvatne!Nenechte si to ujit,tolik se nasmejete a tolik pochopite.Pochopite,jak a proc zit stastny zivot prave ted a tady a necekat az...nemusite byt nejlepsi a presto muzete byt nejstastnejsi. :-) Dekuji vsem,kdo se podileli na vzniku predstaveni, dekuji,Danielo..klanim se a opet dekuji...za zazitek a za to,jaka jsi:-***
Mgr.Verka Bickova

Je úchvatná! , 19. 4. 2016

Z celého srdce děkujeme paní Daniele Bambasové za neopakovatelný kulturní zážitek, který jsme mohli prožít 30. března při představení Je úchvatná!. Lístky na toto představení jsme měli už v prosinci. Po zrušení představení jsme je měli na únor a teprve na konci března (do třetice) jsme se dočkali a opravdu to čekání stálo za to. I moje pubertální děti se bavily, a to už je co říct . Tento večer v nás bude dlouho doznívat. Děkujeme za něj a už teď se těšíme na další. Paní Danila Bambasová je opravdu úchvatná. :-)
Lucie Václavovská

Je úchvatná! , 4. 4. 2016

Ani letos jsem nejel do Ameriky na předávání Oscarů. Přitom to napětí z očekávaného překvapení se už dlouho předem šířilo i daleko za hranice Los Angeles. Zato jsem byl v Budějovicích diváckým svědkem (ne)skutečného příběhu dámy, která byla obdařena talentem k žití štědřeji než talentem pěveckým. Na toto představení zase nepřijel DiCaprio. Takže já jsem sice neviděl představitele zpolamrtvoly ve zvířecím kožichu, ale on sám (i při tom štěstí) dopadl o dost hůř. Neviděl totiž neuvěřitelně živou herečku - zpěvačku Danielu Bambasovou, která byla vybavena funkčními křídly. A nemyslím to jenom obrazně.
Miloslav Král Český

Je úchvatná! , 25. 11. 2015

Skvělé představení, kdy jsme si užili mnoho zábavy. Paní Bambasová hraje přímo dokonale. Určitě se na představení někdy příště zase vydám ;)
Josef

Je úchvatná! , 19. 10. 2015

Hru Je úchvatná jsem shlédla již po druhé a byla jsem znovu  nadšená :-) Opět vynikající výkon Daniely Bambasové, které skvěle sekundoval Martin Hruška. Všem doporučuji, škoda jen, že to mám trochu z ruky, ale příště opět přijedu :-)
Hana Danišová

Je úchvatná! , 2. 10. 2015

Je Úchvatná. Představení mi prodloužilo život o několik let.Dlouho jsem se tak nezasmál .Děkuji všem hercům,a před paní Danielou smekám pomyslný klobouk. Přeji jí do budoucna,ať gejzír neuvěřitelné energie a komediálnosti dlouho nevyschne a omlazuje i nás,diváky. S úctou
Jan Král

Je úchvatná! , 2. 3. 2015

Je úchvatná! je skutečně úchvatná... Originální scénář s originální představitelkou - nejhorší pěvkyní všech dob, kterou skvěle zahrála Daniela Bambasová, nás opravdu mile překvapily. Hra není samoúčelně komedií - nastavuje totiž zrcadlo dnešnímu světu, který motivuje pouze k výkonu a nezamýšlí se nad osobním štěstím. Je vždy opravdu "dále, rychleji a výše" tou nejvyšší hodnotou? Doporučujeme všem snílkům :-)!
Kamil a Patrik

Je úchvatná! , 9. 1. 2015

Měla jsem možnost s manželem navštívit úterní představení Je úchvatná!.  P. Daniela Bambasová byla jedním slovem ÚCHVATNÁ, je neuvěřitelné, jak se tuto náročnou roli dokázala naučit tak věrohodně ... Stejně tak byl vynikající klavírní výkon Martina Hrušky, který p. Bambasovou skvěle doprovázel na klavír. Smáli jsme se téměř celé představení, škoda, že ho JD nehraje častěji, vím určitě, že pujdu znovu...
Radka Koubková

Je úchvatná! , 8. 1. 2015

Chtela bych moc pochvalit úterní představeni komedie Je uchvatna! :) Daniela Bambasova byla opravdu uchvatna, smála jsem se po celou dobu predstaveni!! Na konci představení mi naskakovala husí kuze, všichni tleskali a na herečce bylo vidět, jak si svou práci uziva,baví ji!!! :)) Už ted se tesim na další představení v diivadle ;) Všem doporucuju!!! A dekuju za krásný zážitek!  
Lucka

Je úchvatná! , 16. 12. 2014

Naprosto perfektní divadelní zážitek, po dlouhé době jsme se skvěle pobavili. Paní Bambasová je přímo neskutečná, smáli jsme se od začátku až do konce. Kdo nezažil, nepochopí...Takže vřele  doporučujeme a děkujeme za skvělý  kulturní zážitek.
Lucie a Miroslav

Je úchvatná! , 8. 12. 2014

Úchvatný je zážitek z divadelního představení a úchvatná, skvělá je paní Daniela Bambasová. Prostě samé superlativy ještě senzační, snad jsem přesvědčila diváky, že musí tuto hru Úchvatnou vidět. Výborně paní Bambasovou doplňuje herec Martin Hruška. Děkuji za krásný zážitek, oběma přeji co nejvíce rolí, protože jejich hereckým výkonům patří jen obdiv. Přeji si,aby nové vedení ocenilo práci a profesionální  herecké výkony Daniely Bambasové. Má u diváků velký obdiv.
Magda Kačerová

Je úchvatná! , 25. 11. 2014

Paní Bambasová, jste ÚCHVATNÁ, tato role je Vám psána na tělo. Skvělý zážitek! Dodatečně přeji hodně zdraví a osobního i profesního štěstí k vašemu jubileu, i když si myslím, že to číslo si novináři popletli. Těším se na další zážitky s Vámi. Váš věrný ctitel
Jirka

Je úchvatná! , 5. 11. 2014

25.10. 2014 Je úchvatná! A byla úchvatná. Vřelé díky Daniele Bambasové za jedinečný zážitek  
Gábina Hájková

Je úchvatná! , 27. 10. 2014

Díky za krásné představení Je úchvatná v sobotu  25.10.2014. Úchvatní oba hlavní představitelé -zpěvačka i její klavírista. Dík i ostatním účinkujícím.
Marta Forstová

Je úchvatná! , 15. 10. 2014

Nejprve bych rád podotkl, že nejsem z Českých Budějovic, a přesto jsem urazil značnou část cesty, abych představení „Je úchvatná!“ mohl ve Vašem divadle shlédnout. S nadšením musím konstatovat, že představení proběhlo nad mé očekávání. Ač by samotné téma předlohy nemuselo být zdánlivě pro mnohé diváky lákavé a „vděčné“, režie a herecké ztvárnění mne přesvědčilo o opaku! Scénografie i režie, umožnila hercům naplno rozvinout své schopnosti. Je třeba zde upozornit, zejména ty, kteří zcela neznají pěvecké schopnosti Daniely Bambasové, že je téměř profesionální pěvkyní. Její role zpěvačky bez hudebního sluchu, je tedy bezpochyby velkým výkonem. Daniela Bambasová opět nezapřela velikou herečku s obrovským nasazením a přesvědčivým hereckým projevem, kterému nelze odolat. V součinnosti svých výborných kolegů bylo převedeno skvělé divadelní představení. Děkuji všem, zejména Daniele Bambasové, která by, dle mého názoru, s noblesou zastala přední herečky českého divadla i filmu!
Martin D.
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 103 + 63 je:
© 2002 - 2016 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice