Zahajovací koncert sezóny 2017/18

/ Náš c. k. domov

koncert
Tweetněte nás!

Žijeme v krajině utvářené Vltavou a Dunajem, která je geografickým i kulturním srdcem Evropy. Koncertem se snažíme připomenout pestrý hudební život dokreslující historicko-kulturní podhoubí vzniku naší samostatné republiky před 99 lety. Večer je proto žánrově volnější a nesoustředí se pouze na vážnou nebo naopak „lehčí“ hudbu. Jde zkrátka o hudební zachycení atmosféry času před 1. světovou válkou, doby středoevropského „multikulturalismu“, starých dobrých mravů, nadšených vlasteneckých vzletů a lomozu parních strojů v rytmu valčíku, polky i čardáše. 

 

Účinkovali

Dirigent
Režisér a průvodní slovo
Z médií
5+2 dny
19. 9. 2017

Program:

J. Strauss: Na krásném modrém Dunaji, op. 314
J. Strauss: Polky (výběr)
J. Strauss: Císařský valčík, op. 437
J. Brahms: Uherské tance (výběr)
A. Dvořák: Můj domov, op. 62
A. Dvořák: Pražské valčíky (1879)
J. Fučík: Marinarella - koncertní předehra, op. 215 (1907)
B. Smetana: Scherzo z Triumfální symfonie E dur, op.6
B. Smetana: Vltava, symfonická báseň z cyklu Má vlast
 Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Zahajovací koncert sezóny 2017/18, 2. 10. 2017

Diky za krásný zahajovací koncert opravdu super.

Zahajovací koncert sezóny 2017/18, 2. 10. 2017

Moc jsme se bavili na vašem koncertu. Bylo to poučné i zábavné. Orchestr hrál pěkně. Díky za hezký večer.  
K. Hrman


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 645 + 9 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů