Z cyklu Živě a zevnitř

Tweetněte nás!

WORKSHOPY Z CYKLU ŽIVĚ A ZEVNITŘ  se konají  jednou za měsíc v sobotu, obvykle trvají 4 – 6 hodin, jsou otevřeny pro 12 osob od 15 let výše, obvyklá cena je 390 Kč na osobu. Každý z workshopů nabídne jedinečnou šanci poznat ve zkratce a na vlastní kůži principy některých divadelních povolání. V sezóně 2016 / 2017 nabízíme: Práce s hlasem na mikrofon s hercem Janem Dvořákem, Neutrální masku s režisérkou a choreografkou Veronikou Poldauf Riedlbauchovou, Mejercholdovskou biomechaniku s hercem Slávou Zubkovem, Jevištní zpěv s operním pěvcem Josefem Průdkem a další.

Sobota
22. 10. 2016
14:00 Studiová scéna Na Půdě

Díl VI. "Rozhlasová práce s hlasem" - Jan Dvořák - sobota 24. 9. 2016 - 14.00 - 18.00 na Studiové scéně Na Půdě, cena 390 Kč
Jednorázový workshop, který je zaměřený na práci s hlasem na mikrofon. Zkusíte přečíst nejrůznější texty od zpráv až po rozhlasovou hru. Poznáte, jaký je to pocit, když se rozsvítí červené světlo a vy víte, že jste v přímém přenosu. Budete nahráváni, opravováni a ze zpětného poslechu překvapováni. Váš hlas jako by nebyl váš. Využijte jedinečnou příležitost a vyzkoušejte si, jaká je práce herce a moderátora v rozhlasu!

Díl IX. "Neutrální maska" - Veronika Poldauf Riedlbauchová - sobota 22. 10. 2016 14.00 - 18.00 v Ateliéru 3D za kavárnou Kuloár, cena 390 Kč
Jakmile vezmete herci obličej, dostaví se elektrizující účinek: herec náhle objeví, že ona věc, se kterou člověk žije a o níž ví, že neustále něco vysílá, najednou neexistuje. Je to ten nejpozoruhodnější zážitek osvobození.“ (Peter Brook) Maska se stává očima, naše tělo tváří. Zdánlivě neměnná maska odráží citové stavy herce, znamená objevení vlastního těla skrze imaginaci. V masce totiž využíváte tělo jinak, byť byste prováděli stejné pohyby a gesta. V masce jste to vy a přece ne!
Pohybový workshop vychází z metody Jacquese Lecoqa, která se ve světě vyučuje na specializovaných školách. Vám ji představí Veronika Poldauf Riedlbauchová, zakladatelka a dramaturgyně Ateliéru 3D, režisérka, choreografka a pedagožka, která ji studovala na Institut del Teatre v Barceloně. / Pro veřejnost od 15 let / Délka: 5 hodin / Cena 390 Kč / Kapacita: 12 osob
Chcete se stát výřečným Harlekýnem nebo raději svůdnou Kolombínou? Dokážete se vypořádat s lakomým starcem a zbabělým kapitánem? Pak vás zveme na workshop komedie dell´arte!
Jedná se o starou hereckou techniku, dodnes živou především v zemích jižní Evropy. Seznámíte se s typickými postavami a odhalíte, jak skrze práci s maskou, pohyb a ustálené principy můžete účinně improvizovat. Komika situací přitom vychází z jasně daných zákonů a pravidel. Přijďte se pobavit také vy!
S komedií dell´arte vás seznámí Veronika Poldauf Riedlbauchová, zakladatelka a dramaturgyně Ateliéru 3D, režisérka, choreografka a pedagožka, která ji studovala na Institut del Teatre v Barceloně.

BioMX (MEJERCHOLDOVA BIOMECHANIKA) / Buďte „in“ , zkuste BioMX! Ochutnejte metodu ruské divadelní avantgardy, založenou na fyzičnosti těla a echo rigidním tréninku. Ten vede k přesnému a vědomému ovládnutí těla a dokonalému využívání jeho mechanismů. Sláva Zubkov, herec Malého divadla, vám představí základní principy převratné metody, která byla svého času součástí hereckých cvičení. / Lektor: Sláva Zubkov, herec Malého divadla / Kapacita: 12 osob / Cena: 390 Kč / Platba na pokladně JD / Uzávěrka přihášek: 23. 11. 2016 

 

 

 

 

 

 VSTUPENKY K ZAKOUPENÍ V POKLADNĚ JD. Cena 390 Kč.

Z vašich ohlasů


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 101 + 62 je:
© 2002 - 2016 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice