Z cyklu Živě a zevnitř

Tweetněte nás!

Vždy jedenkrát za měsíc bude probíhat cyklus praktických dílen pro širokou veřejnost. Je ojedinělý tím, že se v něm budete moci postupně seznámit s různými osobnostmi Jihočeského divadla a nahlédnout pod pokličku různých profesí.

Sobota
24. 9. 2016
14:00 Studiová scéna Na Půdě
Sobota
22. 10. 2016
14:00 Studiová scéna Na Půdě

Díl VI. "Rozhlasová práce s hlasem" - Jan Dvořák - sobota 24. 9. 2016 - 14.00 - 18.00 na Studiové scéně Na Půdě, cena 390 Kč
Jednorázový workshop, který je zaměřený na práci s hlasem na mikrofon. Zkusíte přečíst nejrůznější texty od zpráv až po rozhlasovou hru. Poznáte, jaký je to pocit, když se rozsvítí červené světlo a vy víte, že jste v přímém přenosu. Budete nahráváni, opravováni a ze zpětného poslechu překvapováni. Váš hlas jako by nebyl váš. Využijte jedinečnou příležitost a vyzkoušejte si, jaká je práce herce a moderátora v rozhlasu!

Díl IX. "Neutrální maska" - Veronika Poldauf Riedlbauchová - sobota 22. 10. 2016 14.00 - 18.00 v Ateliéru 3D za kavárnou Kuloár, cena 390 Kč
Jakmile vezmete herci obličej, dostaví se elektrizující účinek: herec náhle objeví, že ona věc, se kterou člověk žije a o níž ví, že neustále něco vysílá, najednou neexistuje. Je to ten nejpozoruhodnější zážitek osvobození.“ (Peter Brook) Maska se stává očima, naše tělo tváří. Zdánlivě neměnná maska odráží citové stavy herce, znamená objevení vlastního těla skrze imaginaci. V masce totiž využíváte tělo jinak, byť byste prováděli stejné pohyby a gesta. V masce jste to vy a přece ne!
Pohybový workshop vychází z metody Jacquese Lecoqa, která se ve světě vyučuje na specializovaných školách. Vám ji představí Veronika Poldauf Riedlbauchová, zakladatelka a dramaturgyně Ateliéru 3D, režisérka, choreografka a pedagožka, která ji studovala na Institut del Teatre v Barceloně. / Pro veřejnost od 15 let / Délka: 5 hodin / Cena 390 Kč / Kapacita: 12 osob
Chcete se stát výřečným Harlekýnem nebo raději svůdnou Kolombínou? Dokážete se vypořádat s lakomým starcem a zbabělým kapitánem? Pak vás zveme na workshop komedie dell´arte!
Jedná se o starou hereckou techniku, dodnes živou především v zemích jižní Evropy. Seznámíte se s typickými postavami a odhalíte, jak skrze práci s maskou, pohyb a ustálené principy můžete účinně improvizovat. Komika situací přitom vychází z jasně daných zákonů a pravidel. Přijďte se pobavit také vy!
S komedií dell´arte vás seznámí Veronika Poldauf Riedlbauchová, zakladatelka a dramaturgyně Ateliéru 3D, režisérka, choreografka a pedagožka, která ji studovala na Institut del Teatre v Barceloně.

 

 

 

 

 

 VSTUPENKY K ZAKOUPENÍ V POKLADNĚ JD. Cena 390 Kč.

Z vašich ohlasů


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 24 + 31 je:
© 2002 - 2016 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice