Na scénu!

Attila Egerházi, Mário Radačovský

taneční divadlo ve třech obrazech premiéra: 19. 4. 2013 derniéra: 7. 2. 2014
Tweetněte nás!

Již název tohoto večera složeného ze tří choreografií (Na scénu!, Suzan, Rozladěné) hovoří sám za sebe. „Na scénu!“ je zvolání, které my, divadelníci, používáme před začátkem představení, abychom svolali herce na jeviště. 

Dokumenty
Plakát k představení
foto Richard Nowak / design Marek Vácha
Tisková zpráva
Z médií
Divadelní noviny
30. 10. 2013
Tanecniaktuality.cz
15. 5. 2013
Informuji.cz
22. 4. 2013
Týdeník Budějovicko
24. 4. 2013
Budvice.cz
16. 4. 2013
MF dnes
20. 4. 2013
Scéna.cz
22. 4. 2013
Deník
19. 4. 2013
Deník
19. 4. 2013
Tanecniaktuality.cz
18. 4. 2013
Jihoceskenovinky.cz
18. 4. 2013
Právo
18. 4. 2013
Nejlepsi-adresa.cz
17. 4. 2013
Divadlo.cz
15. 4. 2013
Tanecniaktuality.cz
27. 9. 2012
 
Choreografie / Na scénu! Attila Egerházi
Scénografie, kostýmy, světelný design Attila Egerházi
Nastudování, asistent choreografie Linda Svidró Schneider
Choreografie / Rozladěné Attila Egerházi
Scénografie, světelný design Attila Egerházi
Nastudování, asistent choreografie Béla Kéri Nagy
Choreografie / Suzan Mário Radačovský
Světelný design, kostýmy Mário Radačovský
Asistent choreografie Béla Kéri Nagy

 

Rozladěné (Odd Couples)
Choreografie Attila Egerházi
Hudba / Artie Shaw / Begin the Beguine
Elvis Presley / It's now or never
The Tommy Dorsey Orchestra / Tea for two Cha Chas
Pink Martini / Amado Mio
Robbie Williams & Nicole Kidman / Something Stupid (místo Paul Anka)
Nat King Cole / Quizas Quizas Quizas

Suzan
Choreografie Mário Radačovský
Hudba Gustav Mahler, Ruckert Lieder / Ich bin der Welt abhanden gekommen

Na scénu! (Curtain up!)
Choreografie Attila Egerházi
Hudba Charles Gounod / Faust Walpurgis Night /Act 5/ Balettzene (1978)

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Úryvek z taneční humoresky Rozladěné (Odd Couples) máte možnost zhlédnout v záznamu slavnostního zahájení 50. Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha 2013, které v přímém přenosu z Velkého sálu Paláce Žofín v Praze vysílala v pátek 11. října 2013 Česká televize na programu ČT Art. Vystoupení baletu Jihočeského divadla naleznete ZDE přibližně v 37. minutě záznamu.Do tohoto komponovaného večera jsme kromě mých choreografií zařadili rovněž jeden choreografický klenot – pas de deux Suzan od Mária Radačovského (diváci si jistě vzpomenou na jeho choreografii Dinner, jež byla součástí inscenace Bolero), který je vynikajícím a mezinárodně uznávaným umělcem. Jeho choreografie, která je sugestivní osobní zpovědí člověka, jenž překonal rakovinu. Spolupráce s takovými osobnostmi umožňuje našemu souboru včlenit se hlouběji do mezinárodního tanečního života. Než se zvedne opona, panuje vždy v zákulisí vzrušení a nervozita ze setkání s diváky. Abych tuto trému a nervozitu rozptýlil, rozhodl jsem se vytvořit veselou choreografii na hudbu francouzského romantického skladatele Charlese Gounoda, již jsem nazval Na scénu!, a která dala název i celému večeru. Po „rozpustilém“ kousku přijde závažné témata boje s těžkou nemocí a všudypřítomné smrti, o kterém vypovídá choreografie Suzan. A protože se říká do třetice všeho dobrého!, celý náš baletní večer rozšíří ještě i moje choreografie na pestrou hudební koláž s názvem Rozladěné (Odd Couples). Ovšem s cílem naladit Vás všechny na vnímání krásy pohybu, které sice v čase pomíjí, ale jsou věčné ve vteřině, po kterou jej na jevišti sledujeme! / Attila Egerházi foto Michal Siroň 

Více...
Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Na scénu! , 18. 2. 2014

Představení Na scénu! je parádní. Suzan v podání paní Schneiderové byla velmi působivá. Hudební koláž Rozladěné byla vtipnou tečkou tohoto příjemně stráveného večera.
Klára Mertová

Na scénu! , 29. 4. 2013

Premiéra baletu NA SCÉNU 19.4.2O13 Těšili jsme se na další premiéru baletu a děkujeme všem tanečníkům za pěkný večer. Stále je naší jedničkou p.Zdeněk Mládek, svou bravurností,elegancí,výrazem a souzněním s hudbou nás vždy nadchne, chodíme hlavně k vůli Vám a přejeme moc baletního štěstíčka v podobě nových rolí. Možná by nebylo na škodu uvést někdy klasickou formu baletu, přilákalo by takové představení starší generaci lidí.
Válkovi


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 681 + 6 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů