Fekete Seretlek

/ koncert a divadlo Teatromatita

Fekete Seretlek

premiéra: 23. 4. 2013
Tweetněte nás!

Pět hudebníků a zároveň herců, absolventů pražské DAMU, se nechává inspirovat tradičními lidovými motivy a písněmi z celého světa. Využívá a míchá, zpracovává a proměňuje a přetváří je v nové originální tvary a kompozice. Violoncello, akordeon, trumpeta, kontrabas, housle, pět hlasů a divadelní představené k tomu.

Z médií
Jihoceskenovinky.cz
22. 4. 2013

Teatromatita: Happy bones (Veselé kosti)
Divadlo jednoho herce, Matiji Solce.
Smrt. Proč o ní nemluvit, když je všude kolem nás? Každý den jde Smrt kolem nás a říká "Ahoj, hezký den, že?", Ale nikdy nikdo z nás pozdrav neopětuje, jdeme svou cestou a předstíráme, že jsme nic neslyšeli. Toto představení je hra fantazie, impulsy, výkřiky. To co se děje na jevišti není založeno na příběhu, ale na hudbě, ze které Matija staví všechny složky show. Tímto způsobem absurdní kompozice se stává pochopitelnou pro každého. Promlouvá tak k divákovi beze slov (tedy kromě upovídané pandy) a využívá k tomu minimum materiálu: akordeon, hlas, pohyb těla a spoustu kostí. Koncert a současně loutkové divadlo pro dospělé a mládež od 12 let a výše.

Režiséři: Vida Cerkvenik Bren a Matija Solce
Délka: 40 minutZ vašich ohlasů


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 85 + 95 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů