Zavolejte Jeevese

P. G. Wodehouse

komedie premiéra: 6. 3. 2015
Tweetněte nás!

Nedostižný a originální sluha Jeeves inspiroval Zdeňka Jirotku při psaní Saturnina. Jeeves, stejně jako Saturnin, má zvládnout vše – milostné eskapády svého mladého pána Bertieho, tajné obchodní transakce jeho obávaného strýce lorda Worplesdona, nástrahy žárlivého strážníka i šílené nápady mladého pána Edwina, nadšeného shromažďovatele dobrých skutků, který jako by panu Miloušovi ze Saturnina z oka vypadl. V idylickém venkovském sídle ve Steeple Bumpleigh to vře a jedině Jeeves je schopen s anglickým humorem a šarmem odvrátit katastrofální důsledky ztřeštěných nápadů! Divadelní adaptace románu Jitřní zpěvy slavného anglického humoristy P. G. Wodehouse.

 

Účinkují

Bertie Wooster, mladý dandy
Jeeves, jeho sluha
Boko Fittleworth, mladý spisovatel
Stilton, strážník
Lord Worplesdon
Edwin, syn lorda Worplesdona
Florence, dcera lorda Worplesdona
Nobby, schovanka lorda Worplesdona
1. komorník, knihkupec
2. komorník
Komorná
Dokumenty
Tisková zpráva
Plakát k představení
Fotografie Ivan Pinkava, grafický design Robert V. Novák
Z médií
Deník
29. 3. 2017
Deník
13. 10. 2016
Divadelní noviny
16. 2. 2016
Deník.cz
31. 1. 2016
Týden.cz
26. 1. 2016
Scéna.cz
27. 4. 2015
Mezinami.cz
22. 4. 2015
MF dnes
21. 3. 2015
Mezinami.cz
18.3.2015
Deník
11.3.2015
Právo
6.3.2015
MF dnes
5.3.2015
Deník
5.3.2015
Blesk.cz
5.3.2015
Deník.cz
5.3.2015
 
Divadelní adaptace Olga Šubrtová
Pohybová spolupráce Martin Pacek
Dramaturgie Marie Špalová
Dramaturgická spolupráce Olga Šubrtová
Představení řídí Markéta Vejdovcová
Text sleduje Jan Saska

 
Délka / 2 hod. 15 min.
Středa
30. 10. 2019
19:00 Budova JD rezervovatmoje abo
Divadelní adaptace Olga Šubrtová s použitím překladu Milana Žáčka

Více...
Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Zavolejte Jeevese, 16. 1. 2018

Dnes jsme byli na úžasném díle Zavolejte Jeevese...musím říct, že se mi naprosto tajil dech nad dokonalým výkonem všech herců...především tedy nad výkonem pana Jirky Suchého... nedá se to popsat jinak než brilantní a skvostné.. Děkuji za překrásný zážitek, na který budu dlouho vzpomínat
Martina Trnovcová

Zavolejte Jeevese, 24. 2. 2017

Díky za více než dvě hodiny neutuchajícího smíchu!
David Potyš

Zavolejte Jeevese, 31. 8. 2016

Režie se snažila přesným timingem, přidáním odkazů na české reálie a jasnou stylizací postav přiblížit českým divákům specifický anglický humor, což se jí ale podařilo jen zčásti. Úvodu zůstala zbytečně monologická tvář, jíž se M. Schlegelová snažila vzdorovat využitím vtipných dotáček. Zdařilá scéna kladoucí důraz na hravost, stejně jako kostýmy a hudba evokovaly dobu "staré dobré Anglie". J. Suchý z Tábora zúročil zkušenosti z CC, jeho vytříbený cit pro pointy je patrný. Škoda, že postava komorníka Jeevese něměla moc prostoru, P. Oubram se jí totiž chopil v adekvátní distingované poloze.
Jiří Landa, i-divadlo.cz

Zavolejte Jeevese, 22. 6. 2015

Vtipné, svižné představení. Na kultovního Saturnina to sice nemá, ale rozhodně doporučuji. Jiřího Suchého jsme viděli poprvé a svou roli anglického džentlemena zvládl s přehledem. Líbily se nám ale výkony Pavla Oubrama a Ondřeje Veselého. Představení splnilo přesně to, co jsme čekávali - příjemně strávený večer. Díky.
Anežka Lémanová

Zavolejte Jeevese, 11. 5. 2015

Po delší době jsem navštívil Jihočeské divadlo a shlédl představení Zavolejte Jeevese. Musím říci, že tak dobře jsem se dlouho nepobavil a co se týče výkonu pana Suchého, skoro bych řekl, že role mu byla ušita na míru. Vřele doporučuji každému, kdo se chce pobavil milou komedií.
Tomáš Sys

Zavolejte Jeevese, 22. 4. 2015

Včerejší představení (21.4.2015) bylo úžasné, moc jsme si to užily (parta holek z Branišovic) a musím vzdát hold panu Suchému, ačkoli byli všichni herci skvělí, jeho výkon nás prostě nadchl, pro tento pocit stojí za to chodit do divadla. Úžasně to zahrál se vším všudy...grimasy, pohyby, gesta....prostě PAN HEREC. Hezký den a zase někdy na viděnou.
Jana Kubínová


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 983 + 6 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů