Jak jsem byl Cyrano

Janek Lesák & Natálie Preslová

velké drámo premiéra: 4. 10. 2014
Tweetněte nás!

Pro děti 8+

"Svůj širák odhazuji v dál... pane učiteli, a co je to širák?"

Příběh koktavého Jakuba, který na vlastní kůži zažívá jedno z největších dramat všech dob. Cyrano z Bergeracu v úpravě pro jediného herce!

 

Účinkovali

Dokumenty
Plakát k představení
Tisková zpráva
Z médií
Jihoceskatelevize.cz
5. 3. 2018 / 11 minuta
Deník
15. 3. 2017
Kritické ohlasy - ZŠ J.Š.Baara
Kritické ohlasy - ZŠ J.Š.Baara
Kritické ohlasy - ZŠ J.Š.Baara
Kritické ohlasy - ZŠ J.Š.Baara
Kritické ohlasy - ZŠ J.Š.Baara
Kritické ohlasy - ZŠ J.Š.Baara
Deník.cz
11. 10. 2014
Deník
4. 10. 2014
Deník
4. 10. 2014
 
Scénografická spolupráce Ján Tereba
Představení řídí Ewa Kociemska

 
Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Jak jsem byl Cyrano, 20. 2. 2020

To je vždy tak osvěžující navštívit dětské představení! A tohle je hlavně chytře napsané a (přesto) pořád srozumitelné. Oceňuji také, že se obejde bez jakýchkoli pomrknutí na dospělý doprovod v podobě narážek, třeba dvojsmyslných (jež prostě do dětských her nepatří). M. Menšík jako Kuba, Evička, Kristýnka, Tonda, Čenda, Zdenda, Dave, pan učitel a psycholožka (a možná ještě někdo další) byl výborný! Pro každou z postav měl typický např. postoj či hlas, díky nimž se snadno od sebe odlišily a představení tak nebylo zmatené. Jo a neudržet se, tak by i na slzy, které k Cyranovi patří, málem došlo! 90 %
Denisa H., I-divadlo.cz

Jak jsem byl Cyrano, 20. 2. 2020

Tak takové představení pro děti nejde než doporučit. Marek Menšík si mě získal už svým úvodem s hrnečkem v ruce. A když vše skutečně začalo, na jevišti předvedl dokonalý výkon - jen pohyby, obličejem a hlasem vytvořil několik postav a moc možností vypnout neměl. Skákal, běhal, lezl na židli, brnkal na kytaru a vše s neuvěřitelnou energií. A na konci měl ještě energii si s dětmi povídat a hlavně poslouchat jejich reakce. Takže já svůj širák neodhazuji v dál, ale smekám. 90 %
Alcha, i-divadlo.cz

Jak jsem byl Cyrano, 28. 3. 2017

  JEDNÍM SLOVEM - ÚÚÚÚÚÚŽASNÉ a ani sto Ú nevystihuje zážitek z tohoto představení.
Hancha

Jak jsem byl Cyrano, 2. 2. 2016

Nebojím se dát téměř plné hodnocení. Úžasný Marek Menšík reprezentující mnoho postav zaplnil scénu úplně sám tak dokonale, že každé jeho gesto jsem hltal s očekáváním dalšího. :) Těch zbývajících deset procent chybí k dokonalosti kvůli nejasnému konci, který je sice zajímavým uzavřením, nicméně režijně není zjevný. Takže samotný M.Menšík musel po skončení říct - "Tak to je všechno." Velké plus i za debatu s diváky po skončení představení.
Adamcikv - i-divadlo.cz

Jak jsem byl Cyrano, 6. 1. 2016

Neskutečně procítěná inscenace, Marek Menšík na Hrad! Vlastně ne, jen ať dále hraje divadlo radši na jevišti. Viděno zatím jen dvakrát a pokaždé ukápla nejedna slza, tohle nelze nemilovat. Inscenace je prý určena dětem, ale přijde mi, že je jí pro ně škoda.
Jiří Koula, i-divadlo.cz

Jak jsem byl Cyrano, 24. 4. 2015

Monodrama o chlapci, jeho fantazii i překonávání zábran je chvílemi až dojemné. Jediný herec M. Menšík výborně přechází mezi rolemi a vyhýbá se trapnosti a pitvoření, k čemuž by mohl být často sváděn. Jeho nasazení si zaslouží uznání. Inscenace je určena především dětem a v rámci žánru se jedná o počin nadprůměrný.
Pavel Širmer, i-divadlo.cz

Jak jsem byl Cyrano, 19. 1. 2015

Dechberoucí výkon. Jediný herec, a přece je na prázdné scéně plno postav, které Marek Menšík výborně charakterizuje, stačí mu jedno gesto - a přesně víte, kdo stojí před vámi. Silný příběh plný vtipu i silných emocí. Širák dolů!
J.anek

Jak jsem byl Cyrano, 19. 1. 2015

Vynikající, obdivuhodný, odzbrojující…, zkrátka, téměř libovolný pozitivní přívlastek, který se vám vybaví, padne hereckému výkonu Marka Menšíka jako ulitý. Na téměř prázdné scéně a s minimem rekvizit svede v rychlých střizích herec vykouzlit neuvěřitelně uvěřitelně nejen sedm dětí a pana učitele, ale především příběh plný něhy a vskutku příjemného dojetí, který zaručeně potěší divácká srdce všech věkových kategorií. Kdo nevěří, ať na to běží, kdo věří, ten ať přímo uhání! ;)
Helena Grégrová

Jak jsem byl Cyrano, 19. 1. 2015

Velmi chytře napsaný chytrý text navíc obohacený o spoustu úsměvných replik. Autoři jistě hodně reakcí odpozorovali od dětí, pro něž tvoří. Hlavním triumfem (a nebojím se použít tak silná slova) však bylo obsazení M. Menšíka do hlavní a jediné role. Jeho nasazení, autenticita a lehkost, s jakou se dokázal během chvíle proměňovat z postavy do postavy, byla téměř neskutečná. Během padesáti minut nenechal diváky ani na chvíli ve "štychu" a do hlediště stále přinášel nové impulzy, jimiž atakoval jejich pozornost. Pro mě jeden z nejlepších hereckých výkonů sezony.
Jiří Landa

Jak jsem byl Cyrano, 5. 1. 2015

Musím se přidat k ostatním reakcím, všech protagonistů byl vynikající. Pan Menšík se po skončení představení ptal publika na případné připomínky. Nic mě v tu chvíli nenapadlo, tak píši až nyní. 1) doporučoval bych kytaru naladit, ale vzhledem k tomu, že pan Menšík tvrdil. že hrát neumí, tak je to asi jedno. 2) konec by mohl být trochu roztaženější a s výrazným ukončením... Díky za příjemný zážitek...
Jenda

Jak jsem byl Cyrano, 8. 10. 2014

Představení bylo naprosto úžasné. Doporučuji všem, ať neváhají a shlédnou toto představení. Děti se zasmějí, poučí a uvidí úžasný výkon pana Menšíka.
Učitelka

Jak jsem byl Cyrano, 6. 10. 2014

Da-da-další bo-bomba Ma-ma-malého divadla!!! Jak jste to dokázal zahrát sám?
David


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 378 + 10 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2020 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů