Dalskabáty, hříšná ves

Jan Drda

klasická pohádka v novém (dals)kabátu premiéra: 29. 11. 2014
Tweetněte nás!

Pro děti 8+

Ještě se dnes někdo bojí čertů? Ve vesnici Dalskabáty již vůbec nikdo! Proto je tam nutné rozpoutat peklo! Úprava oblíbené pohádkové komedie o hříšném světě na půdorysu tradiční dell´artovské hry s maskami.

 

Účinkovali

Marijána Plajznerová
Trepifajksl, později Mates
Ignác Loula, Ichthuriel
Lupino
Majdaléna Pučálková
Honza Mračno
Mančinka
Belzebuba
Čertovská dechovka
Dokumenty
Tisková zpráva
Plakát k představení
motiv a grafická úprava Kateřina Štolcpartová
Z médií
Deník
9. 3. 2017
Centrumnews.cz
9. 5. 2016
Lidové noviny
24. 11. 2015
MF dnes
20.1.2014
Deník.cz
20.1.2015
Deník.cz
11.12.2014
Deník
9.12.2014
Deník
1.12.2014
Scéna.cz
 
Dramaturgie Janek Lesák
Dramaturgická spolupráce a texty písní Helena Koblischková
Hudba a korepetice Filip Nebřenský
Pohybová koncepce / technika komedie dell´arte Veronika Poldauf Riedlbauchová
Asistent režie a inspice Ewa Kociemska

 
Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Dalskabáty, hříšná ves, 9. 11. 2015

Milí herci, pane režisére a další tvůrci Dalskabátů, včera jsme měli to štěstí, že jsme mohli zhlédnout a prožít Vámi odehraný děj. Bylo to neskutečně krásné představení plné napětí, aktivity, skvělé hudby, ale i humoru, dokonce jsme se i trochu báli. Jezdím "na Vás" s dětmi už 3. rokem a vždy nadšeně "zírám" na nápadité kulisy, které jsou vždy velmi univerzální. Myslím, že i pro děti je to obrovský zážitek vidět tak zblízka, co se dá udělat s málem. Celý děj hodně hodně umocňovaly nádherné masky. Marně jsem typovala kdo jste kdo, protože to se prostě poznat nedalo (samozřejmě kromě neuvěřitelného Ichthuriela). Takže obrovský dík patří i výtvarníkům. Velký obdiv a poklonu máte za pohybové kreace, včetně mimiky. To člověk kouká, co všechno se dá vyjádřit pohybem. Bohužel, Vaše představení končilo přesně v dobu, kdy nám vyjížděl na Ratolest autobus z nádraží, takže místo zažití a vstřebání té krásy jsme plni emocí prchali a nestačili jsme si to všechno pořádně sdělit a hlavně jsme nemohli Vám osobně poděkovat. Vynahradili jsme si to dnes, probrali jsme Vás křížem, krážem a tady jsou ohlasy dětí: Bylo to krásné, líbil se mi čert Mates, jak mu Plajznerka usekla ocas sekerou. Hrajte dál divadla (Anetka). Moc se mi líbily masky a v tom vězení, jak si tam sedl a prohnul se Ichturiel. A líbil se mi čert, kovář, Belzebuba, Mančinka a kulisy - napodobenina střech (Lucinka). Bylo to skvělé - ta hudba, masky. Jak se ten kněz sem tam plížil jako had (Kačka). Moc se mi to líbilo. Bylo to kouzelné. Všechny herce obdivuji. Nejvíc se mi líbila Mančinka. Byla milá a hezká, taky trochu legrační - a stála za svou láskou (Emička). Velmi Vám děkuji za krásné vystoupení. Moc jsem se pobavila. Smekám před Vámi, že jste se to naučili a dokážete pobavit lidi (Maruška). Moc se mi to líbilo. Bylo to hezké, jste skvělý tým. Děkuji, všichni jste se mi líbili (Šimon). Vaše divadlo bylo výborné, všechny postavy byly úžasné. Nejvíc se mi líbil kněz, protože se dokázal výborně kroutit a Mates byl neobyčejný čert (Kája). Nejvíc se mi líbil Mates a ďábel. Prosím Vás, udělejte další takovéhle divadlo! (Šimda). Vaše divadlo se mi moc líbilo. Muselo to dát hodně práce. Nejvíc se mi líbil Mates. Měl dobrou masku (Dominik). Moc se mi to líbilo, hlavně ten kněz, protože  přímo fantasticky chodil. Také se mi líbila Mančinka (Honzík). Bylo to dobré. Líbila se mi Mančinka. Asi příště zase pojedu (Pham Van). Moc se mi to líbilo, hlavně jak se kněz kroutil (Aleš). Nejlepší byl kněz, pak Mates a dobrá byla Belzebuba, kovář, mlynářka, Marjána, Mančinka a mikrofon, jak sjížděl dolu a nahoru. Peníze chrastily jako pravé (Tom). Moc se mi to líbilo. Dobré postavy byly Honza a Mates. Moc se těším, až k Vám pojdeme zas (Adam). Děkujeme za nádherné představení (Ondra).
Eva Sosnová + 4. třída ZŠ Lhenice

Dalskabáty, hříšná ves, 23. 10. 2015

Dnes jsme na tom byli se školou a fakt to bylo super....hodně mě to bavilo a rád bych to viděl znovu klidně i na videu ale prostě bylo to fakt super a herce jste vybrali správné...ale stejně je nejlepší Farář :3 :D Doufám že to uvidím zase někdy i se stejnými herci
Petr

Dalskabáty, hříšná ves, 12. 12. 2014

VAŠE představení je úúžasné. Bylo to takové vtipné. Také se mi moc líbilo.
Magdalena Maršíková

Dalskabáty, hříšná ves, 9. 12. 2014

Dobrý den, ráda bych ihned po dnešním zážitku poděkovala celému týmu Malého divadla za úžasné vystoupení Dalskabáty, hříšná ves. Celá naše třída si ho opravdu užila, děti byly nadšené. Hluboce smekáme před výkonem všech herců, a to nejen po herecké stránce, i fyzický výkon byl hoden sportovce! Na vystoupení Malého divadla jezdím s dětmi třetím rokem a vždy jsem odjížděla maximálně spokojená. Mnoho sil a elánu, ať Vám práce dělá samou radost.
Za 3. B ZŠ Křemže p. učitelka Nela Hálková

Dalskabáty, hříšná ves, 1. 12. 2014

Naádherné představení, byl jsem včera a moc se mi líbilo!!!!
Adam Ptáček


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 272 + 6 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů