Úča musí pryč!

Lutz Hübner

komedie premiéra: 22. 12. 2016
Tweetněte nás!

„My, rodiče žáků 5.B, již nemáme důvěru ve Vaše pedagogické schopnosti!“ Takhle začíná boj rodičů s třídní učitelkou. Jenže na čí straně je pravda? Je učitelka opravdu neschopná a brání talentovaným dětem v postupu na víceletá gymnázia, nebo rodiče, kteří sami nevědí, co se sebou, přestávají zvládat své děti?

 

Účinkují

Patrik Lesník
Martina Lesníková
Karin Hrabalová
Johana Dvořáková
Ota Hejduk
Sabina Müllerová, úča
Dokumenty
Tisková zpráva
Plakát k představení
grafický design / Marek Vácha
Z médií
Divadelni-noviny.cz
7. 2. 2018
Divadelní noviny
6. 2. 2018
Scéna.cz
13. 11. 2017
Deník
27. 3. 2017
Zakulturou.cz
7. 1. 2017
Mezinami.cz
10. 1. 2017
Deník
6. 1. 2017
MF dnes
4. 1. 2017
Deník
27. 12. 2016
idnes.cz
23. 12. 2016
Deník
22. 12. 2016
MF dnes
21. 12. 2016
Eurozpravy.cz
20. 12. 2016
Týden.cz
19. 12. 2016
Divadlo.cz
20. 12. 2016
 
Dramaturgie Tomáš Vůjtek
Představení řídí Jan Saska

 
Délka / 1 hod. 20 min.
Sobota
3. 10. 2020
19:00 Budova JD rezervovatmoje abo
Úterý
3. 11. 2020
19:00 Budova JD rezervovatmoje abo

Představení je bez přestávky.Překlad / Michal Kotrouš, fotografie z představení / Petr Neubert

Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Úča musí pryč!, 22. 1. 2018

Dobrý den, v představení si asi každý sám najde ze svého okolí, toho, který takto vystupuje, možná i sebe...., taková je doba. Představení bylo fajn a odreagoval jsem se u něho. Bohužel ale musím konstatovat, přestože nejsem volič pana Zemana, že prohlášení, které bylo nakonci přečteno na pódium nepatří a byl jsem vtažen někam, kam jsem vtažen být nechtěl. Když už to musíte číst, dejte možnost lidem, kteří toto nechtějí v divadle poslouchat, odejít. Za posláním prohlášení já osobně stojím, ale za jeho publikaci ne. Viděl jsem, že na vašich webových stránkách je zpráva vyvěšena, v čemž nevidím problém.
Pavel

Úča musí pryč!, 15. 11. 2017

Skvělé. Děkujeme za příjemný a vtipný večer s kapkou zamyšlení.
Martina

Úča musí pryč!, 15. 11. 2017

Dnes večer jsem viděla zajímavé představení, Úča nusí pryč, kde všichni herci hráli skvěle. Úča, v podání Dády Bambasové, předvedla vtipný závěr. Celé představení má divák pocit, že musí dojít k nějakému překvapivému zvratu a taky, že ano. Vtipné. Doporučuji.  
Pavla Šimková

Úča musí pryč!, 16. 10. 2017

Celkově se mi představení líbilo a určitě patří k těm lepším hrám z repertoáru Jihočeského divadla. Měl bych jen několik laických připomínek: Nelíbily se mi příliš kostýmy. Působily trochu rušivě. Jedná se o hru ze současnosti, ale herečky paní Bambasová a paní Hlaváčková byly oblečeny dost nemoderně. Kostým Dany Verzichové byl také zvláštní a muselo v něm být docela horko. Také se mi nelíbila závěrečná scéna, byla příliš kýčovitá, násilně zahraná a řekl bych, že to hercům a zvláště paní Hlaváčkové příliš nesedělo. Myslím, že tečka za tímto představením by měla být nějaká jiná. Nevím, ale to je asi věc autora a nikoliv vlastní inscenace.  
Jiří

Úča musí pryč!, 10. 10. 2017

V sobotu jsem navstivila predstaveni Uca musi pryc. Jelikoz pracuji jako ucitelka na zakladni skole, velice jsem se do divadla tesila. A take jsem se nezklamala. Predstaveni me opet uchvatilo. Dej je bohuzel skutecny,i toto se ve skolach odehrava. Nadsena jsem byla i z hereckého obsazeni, vsichni byli dokonali! A nechybely ani slzy. Proc? Pani Daniela Bambasova, v hlavni roli jako ucitelka, oslavila v sobotu 35 let v Jihoceskem divadle. Vsichni tleskali, pani Bambasova dostala velikou kytici, zeny kolem me plakaly stejne jako ja a pani Herecka s velkym H pronesla nekolik slov, nacez se cele publikum postavilo a opet tleskalo. Toto byl neskutecne emocionalni zazitek. Jeste jednou dekuji a tleskam za nezapomenutelnou chvili. Uz ted se tesim na dalsi predstaveni.
Lucie Filsaková

Úča musí pryč!, 27. 3. 2017

Skvělé představení, přesně vystihuje současnou situaci ve školách a přesně střílí do řad rodičů. Všem velkou poklonu, bavila jsem se. Určitě se půjdu podívat ještě jednou.
Jarka

Úča musí pryč!, 20. 3. 2017

Režii se podařilo balancovat na hranici komedie s vážností problémů, jež se v ní probírají. Realisticky a nekompromisně odhaluje charaktery jednotlivých modelově napsaných postav, ale naštěstí nespadá k moralizování. Herecky typově přesné obsazení, devízami nastudování jsou dynamičnost celku (onem pověstný „řetěz“ inscenaci spadne jen na chvíli po odchodu Úči) a souhra všech šesti účastníků sezení, na němž má dojít o odvolání třídní učitelky. Vyzdvihnout musím zejména dámské obsazení včele s V. Hlaváčkovou a D. Bambasovou. Bylo by zajímavé vidět tyto dvě dámy v nějakém komorním hereckém duelu! 70 %
Jiří Landa, i-divadlo.cz

Úča musí pryč!, 9. 1. 2017

Jako by se Ivan Krejčí s Tomášem Vůjtkem nedokázali rozhodnout, o čem to celé bude. A tak zůstalo u neslaného nemastného kompromisu. Není to ani psychologická sonda do vztahu učitelů, rodičů a dětí, ale ani čistá konverzační komedie. Představení se vleče bez point, smíchu se ozývá jen pramálo. Inscenaci vládne Věra Hlaváčková, i Daniela Bambasová je skvělá. Obě mají energie na rozdávání, velké dámy, velké osobnosti. A přece je inscenace nějak plochá, negraduje (jak by ostatně mohla, když Tomáš Drápela nasadí tak vysoko, že už skoro není kam stupňovat). Neurazí, nenadchne. Jako české školství.
J.anek, i-divadlo.cz

Úča musí pryč!, 9. 1. 2017

Inscenace nechává velmi zdařile vyznít kontrastu mezi mravními zásadami a postoji třídní učitelky a vskutku rozličnými charaktery pětice rodičů, domáhající se jejího odvolání. Působivé rezonance příběhu umocňuje trefný balanc mezi jeho vážnými a humornými tóny a především herecké uchopení všech postav s takovou mírou uvěřitelnosti, jakou si tato hořká a stále aktuálnější komedie ze života zasluhuje. Kéž by ta imaginární sebezpytná špička účina ukazovátka nevynechala žádného z diváků.
Helena Grégrová, i-divadlo.cz


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 478 + 7 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2020 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů