KUPÉ NA PŮDĚ

/ divadlo VOSTO5 a hosté

premiéra: 21. 5. 2018
Tweetněte nás!

Fenomenální rozhlasový moderátor Pavel Pláteník spolu s noblesním sólistou Příbramského divadla v Příbrami Karlem Krautgartnerem přijíždějí ve svém mezinárodním expresu dotazů Na Půdu Jihočeského divadla. Do kupé k nim přisedají dva vzácní hosté a společně se vydávají plnou parou vpřed krajinou všetečných dotazů a pohotových odpovědí.

Kupé v lese divadla VOSTO5 moderují Pavel Pláteník (Ondřej Cihlář) a Karel Krautgartner (Petr Prokop) již několik let ve vršovické kavárně Café v lese. 

Dokumenty

Ve čtvrtek 2. května přistoupí do Kupé na Půdě tito dva hosté:

Eliška Štěpánová
provozovatelka literární kavárny Měsíc ve dne v Českých Budějovicích, zakladatelka a pořadatelka kulturních akcí a projektů jako jsou mimo jiné Literatura žije, pouliční festival Nová nově, českobudějovická Pecha Kucha Night.

Petr Hašek
herec, režisér a zakladatel souboru Geisslers Hofcomoedianten a jejich nezaměnitelného nového barokně-divadelního stylu, od roku 2014 umělecký šéf Malého divadla

 

V pondělí 25. března přistoupí do Kupé Na Půdě k neodolatelnému Karlu Krautgartnerovi a Pavlu Pláteníkovi další dva skvělí hosté: Helena Stejskalová, ředitelka knihovny Jihočeského muzea a Petr Meškán, novinář, dramaturg, bývalý redaktor kultury České televize a vedoucí programu Českého rozhlasu České Budějovice.

 

Hosté lednového vydání 2019:

Hosty lednového vydání byli Martina Schlegelová, šéfka souboru činohry Jihočeského divadla, a Stanislav Bednařík, generální manažer ČEZ Motor-u České Budějovice.

Hosté 31. 10. 2018:

Jarmila Štuková
Vystudovala DAMU, po absolutoriu se začala věnovat fotografii a reportážím. Od roku 2005 se zaměřuje na země sužované válečnými konflikty, chudobou či sociálními problémy.
Dokumentovala mimo jiné dětskou prostituci v Etiopii, zemětřesení na Haiti, kyselinové útoky v Indii, žehlení dívčích prsou v Kamerunu, násilí na ženách v Afghánistánu či válku s Islámským státem v Iráku a Sýrii. Pohybovala se nejen na frontových liniích, ale především v uprchlických táborech, nemocnicích a zdevastovaných městech. Desetkrát získala ocenění v soutěži Czech Press Photo za fotografické soubory i videa.
Je autorkou fotografického vizuálu Jihočeského divadla pro sezónu 2018/2019.

 

Jan Polívka
Narodil se v Praze, vystudoval Divadelní fakultu Akademie múzických umění, obor Scénografie na Katedře autorského a loutkového divadla. V letech 2003 – 2018 žil v Polsku, kde realizoval nespočet scénografií k inscenacím v divadlech ve Vroclavi, Poznani, Varšavě a dalších polských městech. Získal několik ocenění za své návrhy a realizace. Od roku 2018 žije v Českých Budějovicích, kde působí jako šéf divadelních dílen Jihočeského divadla a dvorní scénograf. 

HOSTÉ 21. 5. 2018

HELGA ALBRECHTOVÁ (1984)
Rodilá Pražačka, která po studiích Kulturní historie na Jihočeské univerzitě zakotvila v Českých Budějovicích a založila zde rodinu. Dvanáct let pracuje ve společnosti E.ON. V posledním roce je činorodá v oblasti občanských aktivit, spoluorganizovala v Českých Budějovicích akce jako NE Ondráčkovi v čele komise pro kontrolu GIBS, Poslanče, své ANO řekni Ústavě!, Pieta za oběti koncentračního tábora v Letech u Písku, Stop plíživé totalitě ANO!, spolupracuje se spolkem Milion chvilek pro demokracii. Je vdaná, v létě se stane potřetí matkou.

JAKUB HUSSAR (1985)
Narodil se v Českých Budějovicích. Vystudoval Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku, kde od roku 2009 vyučuje. Zabývá se tvorbou karetních her, píše prózu. V roce 2002 založil tvůrčí skupinu Trinity Pictures, která se zaměřuje především na tvorbu sci-fi filmů, působí zde jako režisér, idea maker a producent. V roce 2011 se stal jednatelem a společníkem herního studia ark8, s.r.o., 2012 založil iniciativu Vladimír Franz prezidentem a byl aktivní ve Franzově prezidentské kampani. V poslední prezidentské kampani byl lídrem týmu Pavla Fischera. Je ženatý a má dvě děti.

 

 

 

 

Na závěr letošní sezóny nově otvíráme nepravidelnou jižní zastávku expresu Na Půdě Jihočeského divadla!
Na sklonku roku 2017 se v Českých Budějovicích objevila, vyřazená z vlakového kupé, koženková sedačka, pro niž jsme chtěli najít druhý život. Doslali jsme doporučení na dva profesionály, Pavla Pláteníka a Karla Krautgartnera, kteří se recyklováním podobných objektů dlouhodobě zabývají. Slovo dalo slovo a je tu pilotní díl z (re)cyklu vybroušené talkshow Kupé Na Půdě.


Pánové, jak byste představili divákům v Českých Budějovicích vaši talkshow? Čím je jiná, než všechny ostatní talkshow a dokonce, čím je jiná než její vršovická mateřská variace?
Jiná je díky tomu, že vznikla z rozhlasového pořadu Košičan 3 - pro posluchače osamělé, opuštěné a neúspěšné. Je tedy chystána s obrovskou citlivostí směrem k hostům, ale i posluchačům, jejichž okruh zůstává tentýž.
 

Stalo se vám někdy za jízdy ve vašem pomyslném expresu dotazů, že jste museli zatáhnout za záchrannou brzdu?
Samozřejmě, záchranná brzda je nezbytné vybavení každé vlakové soupravy a tedy i naší talkshow.
 

Byli jste konfrontováni s černými pasažéry?
Protože se pohybujeme v metarovině metafor, jistě nikoho nepřekvapí, že nejčastějšími černými pasažéři jsou metalisti a hráči metané.
 

Uvádíte, že jde o mezinárodní expres dotazů, bude snad vaše talkshow tlumočena do znakové řeči?
Pokud je nám známo, tak uživatelé znakové řeči, nejčastěji tedy sluchově postižení, zatím ještě nevytvořili žádný národ a tak je naše označení "mezinárodní" nijak neomezuje a nás nenabádá k zajištění překladatele pro "národnostní menšinu". Akorát se tito z posluchačů stanou diváky.
Milí diváci, posluchači, tlačte se na peróně, nastupujte, už 21. máje stavíme u vás!foto Helena Hrušová

Více...
Z vašich ohlasů


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 9108 + 2 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů