KUPÉ NA PŮDĚ

/ divadlo VOSTO5 a hosté

premiéra: 21. 5. 2018
Tweetněte nás!

Fenomenální rozhlasový moderátor Pavel Pláteník spolu s noblesním sólistou Příbramského divadla v Příbrami Karlem Krautgartnerem přijíždějí ve svém mezinárodním expresu dotazů Na Půdu Jihočeského divadla. Do kupé k nim přisedají dva vzácní hosté a společně se vydávají plnou parou vpřed krajinou všetečných dotazů a pohotových odpovědí.

Kupé v lese divadla VOSTO5 moderují Pavel Pláteník (Ondřej Cihlář) a Karel Krautgartner (Petr Prokop) již několik let ve vršovické kavárně Café v lese. Na závěr letošní sezóny otvíráme nově jižní zastávku jejich pravidelného expresu Na Půdě Jihočeského divadla. Jména prvních hostů odtajníme na konci dubna. 

Pondělí
21. 5. 2018
19:30 Studiová scéna Na Půdě rezervovat

Na závěr letošní sezóny nově otvíráme nepravidelnou jižní zastávku expresu Na Půdě Jihočeského divadla!
Na sklonku roku 2017 se v Českých Budějovicích objevila, vyřazená z vlakového kupé, koženková sedačka, pro niž jsme chtěli najít druhý život. Doslali jsme doporučení na dva profesionály, Pavla Pláteníka a Karla Krautgartnera, kteří se recyklováním podobných objektů dlouhodobě zabývají. Slovo dalo slovo a je tu pilotní díl z (re)cyklu vybroušené talkshow Kupé Na Půdě.


Pánové, jak byste představili divákům v Českých Budějovicích vaši talkshow? Čím je jiná, než všechny ostatní talkshow a dokonce, čím je jiná než její vršovická mateřská variace?
Jiná je díky tomu, že vznikla z rozhlasového pořadu Košičan 3 - pro posluchače osamělé, opuštěné a neúspěšné. Je tedy chystána s obrovskou citlivostí směrem k hostům, ale i posluchačům, jejichž okruh zůstává tentýž.
 

Stalo se vám někdy za jízdy ve vašem pomyslném expresu dotazů, že jste museli zatáhnout za záchrannou brzdu?
Samozřejmě, záchranná brzda je nezbytné vybavení každé vlakové soupravy a tedy i naší talkshow.
 

Byli jste konfrontováni s černými pasažéry?
Protože se pohybujeme v metarovině metafor, jistě nikoho nepřekvapí, že nejčastějšími černými pasažéři jsou metalisti a hráči metané.
 

Uvádíte, že jde o mezinárodní expres dotazů, bude snad vaše talkshow tlumočena do znakové řeči?
Pokud je nám známo, tak uživatelé znakové řeči, nejčastěji tedy sluchově postižení, zatím ještě nevytvořili žádný národ a tak je naše označení "mezinárodní" nijak neomezuje a nás nenabádá k zajištění překladatele pro "národnostní menšinu". Akorát se tito z posluchačů stanou diváky.
Milí diváci, posluchači, tlačte se na peróně, nastupujte, už 21. máje stavíme u vás!© 2002 - 2018 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice