Kyberšikana

/ Dělej, sdílej!

Tweetněte nás!

Dělej, sdílej! / inscenace divadla forum pro školy

Co je KYBERŠIKANA, jak ji poznat, co s ní dělat a jak jí předcházet.

PRO DĚTI:

Kyberšikana je, když někdo někomu schválně ubližuje, ponižuje ho nebo uráží a používá k tomu mobilní telefon nebo počítač. Na začátku to třeba vypadá úplně nevinně jako legrace, jenže postupně už je to legrace jenom pro toho, kdo ubližuje. Těch, kdo ubližují může být i víc a může být hodně těžké se bránit, ale a když se tomu nezabrání, může z toho být velký průšvih!
Když něco takového zažíváte anebo víte, že se to děje někomu blízko vás, MUSÍTE TO NĚKOMU ŘÍC!!! Když to řeknete, můžete pomoct anebo dokonce zabránit velikému neštěstí!
ŘEKNĚTE TO někomu dospělému: rodičům, učitelům anebo, když SE STYDÍTE NEBO BOJÍTE, můžete zavolat nebo napsat anonymně na LINKU BEZPEČÍ 116 111, www.linkabezpeci.cz

NEJHORŠÍ JE NEUDĚLAT NIC!! NNTB znamená NENECH TO BÝT, www.nntb.cz


 

Dokumenty
Kyberšikana

PRO UČITELE:
Kybešikana se nejčastěji odehrává ve školách, na druhém místě i na pracovištích. Je málo škol, kde vůbec nedochází ke kyberšikaně. Buďte proto ostražití, všímejte si toho, co se děje mezi dětmi, pozorujte, jak používají mobilní telefony a jak se k sobě chovají. Nezasahujte zbytečně, ale učte se vypozorovat, kdy je to nutné.
Máte těžký úkol, protože kyberšikana se děje ve virtuálním prostoru, který vám děti mohou jen tak neodtajní. Ale pokud děti někoho šikanují v kyberprostoru, náznaky ubližování mohou být patrné i v běžné komunikaci.
Upozorňujte děti na vhodné používání elektronických přístrojů a internetu. Pouštějte jim v rámci výuky filmy, které slouží k prevenci. Varujte je před nástrahami internetu. Seznamte je s pravidly bezpečného užívání internetu
Pokud máte podezření na kyberšikanu, NENECHTE TO BÝT! Poraďte se s odborníky, jak citlivě a účinně zasáhnout! NeNechToBýt = www.nntb.cz
Pro více informací čtěte dál, shromáždili jsme pro vás užitečné odkazy a informace k tématu kyberšikany

PRO RODIČE:
Milí rodiče, ať vychováváte své děti sebelépe, v dnešní době je nelze ukrýt do úplného bezpečí před elektronickými přístroji nebo internetem. Jediné, co můžete dělat je seznámit je s nástrahami internetu, sociálních sítí, používání počítačů a mobilních telefonů a mluvit s nimi tak, aby se s vámi cítili bezpečně.
Jen malé procento dětí se svěří s kyberšikanou rodičům. Máte těžký úkol, o tom, že se vašim dětem děje něco nepříjemného se mnohdy můžete dozvědět až poslední. Buďte pozorní k tomu, jak se vaše dítě chová, jak používá internet nebo počítač.
Pokud máte podezření na kyberšikanu u svého dítěte nebo v jeho okolí, nepanikařte, neobviňujte se ze selhání! Musíte jednat! Zasáhnete-li citlivě a včas, můžete zabránit velkému neštěstí!
Pokud si nejste jisti, jak, poraďte se s odborníky, s pedagogy ve škole, v poradně ve vašem městě anebo anonymně na lince bezpečí: 116 111, www.linkabezpeci.cz
Hlavní je, nenechat to být! NeNechToBýt = www.nntb.cz

Pro více informací čtěte dál v tomto odkaze, shromáždili jsme pro vás užitečné odkazy a informace k tématu kyberšikany

Téma kyberšikany tematizuje školní představení Dělej, sdílej!Z vašich ohlasů


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 1041 + 5 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů