Advent - příprava druhé premiéry nové sezóny v Jihočeském divadle

Tweetněte nás!
Advent / zahajovací zkouška / 16. 9. 203

Dnes dopoledne proběhla první čtená zkouška inscenace Advent, jejíž premiéru pro Vás chystá činoherní soubor na pátek 25. října 2013. Režie této horské balady na motivy románu Jarmily Glazarové se ujal významný současný dramatik Martin Františák. V Českých Budějovicích jste v jeho režii mohli vidět pohádkový příběh Červená Karkulka, na kterém spolupracoval v roce 2008 se souborem Malého divadla.
 

Advent / zahajovací zkouška / 16. 9. 203

Martin Františák se narodil 5. března 1974 ve Valašském Meziříčí, patří mezi významné současné dramatiky, vystudoval divadelní fakultu JAMU v Brně, byl studentem Arnošta Goldflama. Působil jako umělecký šéf a režisér brněnského Divadla Polárka, pak jako umělecký šéf Divadla Petra Bezruče v Ostravě. Kromě režie točí dokumenty a píše hry. Pro Českou televizi režíroval cyklus pořadů Česko jedna báseň.

Advent / zahajovací zkouška / 16. 9. 203

V příběhu svobodné matky Františky, která se potýká s nelehkým osudem na samotě v horách, se můžete těšit na Lenku Krčkovou (v roli Františky), Romana Nevěčného (Jura Podešva), Věru Hlaváčkovou (Rozína), Bibianu Šimonovou, Danielu Bambasovou, Tomáše Drápelu, Jana Dvořáka, Jaroslavu Červenkovou, Pavla Oubrama, Taťánu Kupcovou, Jiřího Suchého z Tábora a Jakuba Jana Černého či Jakuba Duška v roli Františčina syna Metúda).

Více informací a rezervace vstupenek ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů