Další PLUS pro Rigoletta

Tweetněte nás!

Jak se stále více potvrzuje, vsadit na operu Rigoletto bylo při výběru premiér pro uplynulou sezónu opravdu správnou volbou. Rok po uvedení premiéry této romantické Verdiho opery totiž zaznamenává opery Jihočeského divadla další úspěch, a to v podobě dvou nominací na Výroční cenu Opery Plus.
Internetový portál o opeře, hudbě a baletu Opera Plus www.operaplus.cz vyhlásil první ročník svých Výročních cen, kterými chce připomenout a ocenit nejvýraznější výkony jak operních sólistů v inscenacích v Česku, tak i našich zpěváků na scénách zahraničních. O vítězích prvního ročníku přitom rozhodnou sami čtenáři tohoto portálu svým hlasováním.
 

Do širší nominace vybrali oslovení hudební publicisté více než tři desítky operních sólistů ve dvou kategoriích – muži a ženy.
Z řad sólistů našeho operního souboru byl nominován Alexandr Beň za roli Rigoletta a jeho pěvecká partnerka Jana Šrejma Kačírková za roli Rigolettovy dcery Gildy (a za další dvě role).
Z dalších nominovaných můžeme uvést například Rafaela Alvareze, kterého znají naši diváci také z Rigoletta a který se u nás za pár dní představí v Tosce realizované ve spolupráci s plzeňským divadlem, dále Michaelu Kapustovou (v JD Čert a Káča a Rigoletto před Otáčivým hledištěm), Svatopluka Sema (v JD Komedianti, Don Giovanni a řada dalších) či Aleše Brisceina (v JD Rusalka před Otáčivým hledištěm).

Hlasovat můžete i Vy až do 23. listopadu 2013 ZDE
Jména vítězů prvního ročníku Výročních cen Opery Plus budou společně s kompletními výsledky hlasování slavnostně vyhlášena na Benefičním koncertu pro Operu Plus o den později, tedy v neděli 24. 11. 2013.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů