Jihočeské Thálie byly rozdány

Tweetněte nás!
Cenu Českého rozhlasu za rozhlasové herectví si odnesla Jaroslava Červenková / foto Michal Siroň

Tradiční předávání cen Jihočeské Thálie letos proběhlo netradičně – divadlo neuspořádalo samostatný večerní program, ale ceny Stanislavy Součkové a Karla Rodena byly předány vždy před představením.

Jihočeskou Thálii v oboru činohra si letos odnesly dvě herečky - Věra Hlaváčková a Lenka Krčková / foto Michal Siroň

V sobotu 15.3. byly předány ceny činohernímu souboru. Cenu Stanislavy Součkové za mimořádný herecký výkon získaly hned dvě herečky - Lenka Krčková za roli Františky v inscenaci Advent a Věra Hlaváčková za roli královny Iokasté v dramatu Oidipús. Cenu Karla Rodena za mimořádný herecký výkon získal Jan Hušek za titulní roli ve hře Oidipús.

Byly vyhlášeny také výsledky divácké ankety. Nejoblíbenější herečkou se stala Lenka Krčková, nejoblíbenějším hercem Ondřej Veselý a nejlepší inscenací diváci zvolili horskou baladu podle Jarmily Glazarové Advent v režii Martina Františáka. V divácké anketě letos hlasovalo přes 800 diváků.

Cenu Českého rozhlasu za rozhlasové herectví si letos převzala Jaroslava Červenková.

V sobotu 22.3.2014 proběhlo vyhlašování cen v souborech baletu, opery a Malého divadla před představením Nyní a navždy / Sedlák Kavalír a Zvířátka a Petrovští.

Za balet získali Thálii Linda Schneiderová za roli Carmen ve stejnojmenném baletu A. Egerháziho před Otáčivým hledištěm Český Krumlov a Viktor Svidró za roli Kafky v baletu A. Egerháziho Kauza Kafka.

V operním souboru si ceny rozdělili Šárka Hrbáčková za roli Santuzzy v opeře Sedlák kavalír a WeiLong Tao za roli Turidda také v opeře Sedlák kavalír.

V Malém divadle si Jihočeskou Thálii převzala Lucie Škodová za roli Macechy a Šéfové z pohádky Popelka... z krejčovského salónu.

Během slavnostního večera bylo z došlých platných kupónů vylosováno šest výherců, kteří získají po dvou vstupenkách na představení do Jihočeského divadla či na Otáčivé hlediště Český Krumlov.

Cenu pro Jana Huška převzala nová šéfka činohry Jana Kališová / foto Michal Siroň
Linda Schneiderová a Viktor Svidró - vítězové v oboru balet / foto Michal Siroň
WeiLong Tao a Šárka Hrbáčková - vítězové v oboru opera / foto Michal Siroň
Vítězka Lucie Škodová z Malého divadla

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů