Nové kulturně vzdělávací centrum Ateliér 3D

Tweetněte nás!

S otevřením nové Studiové scény Na Půdě a zrekonstruované části divadla se otevírá také nové kulturně vzdělávací centrum ATELIÉR 3D.

ATELIÉR 3D

Divadlo – Divák – Dílna

Nové kreativní a edukační centrum Jihočeského divadla

V Jihočeském divadle se v jarní sezóně 2015 naplňuje vize stávajícího ředitele Lukáše Průdka a vzniká nové centrum Ateliér 3D.  Jeho uměleckým šéfem je režisérka, choreografka a pedagožka Veronika Riedlbauchová. 

Cílem tohoto centra je vytvořit kulturní a vzdělávací platformu, jejímž „souborem“ se stává divák. Ateliér 3D formuje nové herní pole pro diváka od 3 do 99 let. Umožní mu nejen nahlédnout do „divadelní kuchyně“, ale především „zažít divadlo jinak a na vlastní kůži“. Interaktivním přístupem chce v divákovi posilovat jeho vlastní tvořivost a hravost.

1D Divadlo – Otevřená scéna

Ateliér 3D využívá studiové scény Na Půdě jako „otevřené scény“ a nabízí tak prostor pro projekty vznikající nad rámec repertoáru jednotlivých souborů. Posiluje žánrovou různorodost: inscenace, komponované pořady, přednášky, scénická čtení, divadelní experimenty ad. Své působení rozšíří také do ulic a nedivadelních prostor skrze site-specific projekty, happeningy a eventy. Tato platforma se otevírá nejen umělcům Jihočeského divadla, ale i pozvaným souborům a hostům a produkci různých zájmových skupin.

2D Divák – Vzdělávání

Ateliér 3D přináší divákům všech věkových kategorií od předškoláků až po seniory celou škálu komponovaných programů. Ty mají za cíl přiblížit hravou formou umělecký proces tvorby napříč všemi soubory Jihočeského divadla. Nabízí speciální programy pro školy: dopolední pořady a workshopy souvisejících s jednotlivými inscenacemi, v nichž se studenti stanou aktivními partnery akce na jevišti, dále interaktivní prohlídky divadelních prostor či tematické dílny, které poputují přímo za žáky a studenty do škol. V rámci Ateliéru 3D vznikají i dlouhodobé inscenační projekty, na kterých se podílejí školy ve spolupráci s jednotlivými soubory Jihočeského divadla. Speciální programová řada je rovněž zaměřena na seniory: edukační programy, kurzy pro seniory, přednášky pro Univerzitu 3. věku, programy Klubu přátel Jihočeského divadla aj.

3D Dílna – Kurzy a workshopy

Ateliér 3D poskytne prostor pravidelným kurzům a víkendovým workshopům. Naváže tak na práci již zavedené Baletní školy a Dětského studia. Tyto dílny představí divadlo z různých úhlů pohledu.  Budete se moci seznámit se základy herectví, režie, dramaturgie, choreografie, tance a pohybu, s hudbou, s prací se zvukem a světelným designem a s dalšími, nejen jevištními složkami.

Ateliér 3D je stále v procesu vzniku. Bližší informace k programům a speciální programy pro školy naleznete zde na webových stránkách.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů