Unikátní divadelní jízda retroautobusem AUTOBUĎ

Tweetněte nás!

Soubor Malého divadla připravil k výročí 750 let založení Českých Budějovic unikátní projekt - divadelní jízdu retroautobusem AUTOBUĎ, ve které se necháte převézt do doby, kdy vaše babičky byly ještě malé Budějčandy.

Navštívíte místa zdánlivě známá a podíváte se na ně staronovýma očima. Překročíte bludný kámen a zažijete své město tak, jak jste ho ještě nezažili. Speciální autobusová linka s omezeným počtem padesáti jízdenek startuje pouze devětkrát!

Zastavovat se bude v nejstarším budějovickém vetešnictví, v bývalé kavárně Savoy, kde se scházela budějovická elita, navštívíme Zimní stadion, ve kterém si připomeneme, že hned v jeho sousedství stála největší synagoga ve střední Evropě, zavítáte na exkurzi přímo do výroby tužek Koh-i-noor, autobusová linka vás zaveze do nově zrekonstruovaného Kostela Sv. rodiny a připomene vám osudy nejen řady sirotků, ale i jejich jazyků, kterými se dorozumívali, a společně vystoupíme na Černou věž, abychom se podívali na České Budějovice z nadhledu.

Při této divadelní exkurzi vás budou provázet herci Malého divadla a jejich hosté, pamětníci historických událostí města a neopakovatelný genius loci jihočeské metropole. Režie se ujali Petr Hašek, Janek Lesák, Veronika Riedlbauchová, Ján Tereba, Tomsa Legierski a Zuzana Patráková a hraje celý soubor Malého divadla - Sofia Adamová, Budlana Baldanova, Stanislava Drápelová, Jan Hönig, Petr Hubík, Dana Chroustová, Marek Menšík, Denisa Posekaná, Lucie Škodová, Jan Vejražka, Bartoloměj Veselý, Vjačeslav Zubkov a speciální hosté Jiřina Petrů, Jan Jírů a členové baletu JD Julie De Meulemeester, Carlos Roncero Montes a Aleš Krátký.

Předpremiéra 25. 4. v 10.00
Premiéra 25. 4. v 18.00
Další reprízy 27. 4. v 10.00 a 18.00 / 28. 4. v 10.00 / 29. 4. v 10.00 a 18.00 / 30. 4. v 10.00 a 18.00

Rezervace ZDE.

Site-specific projekt inscenačního týmu šesti mladých divadelních tvůrců realizuje Malé divadlo ve spolupráci s Ateliérem 3D, Dopravním podnikem města České Budějovice, se společností KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. a Střední uměleckoprůmyslovou školou sv. Anežky České. Poděkování patří také ostatním partnerům projektu: vedení Sportovního zařízení města Č. Budějovice, Kostelu sv. Rodiny, obchodu D-Sport (prostory bývalé kavárny Savoy), rodině Vančurových - správcům Černé věže a panu Luboši Hartovi ze Starožitnictví Eleonora.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů