Baron Prášil na Otáčivém hledišti

Tweetněte nás!

Pro letošní sezónu na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově si připravil premiéru i soubor Malého divadla. Dobrodružnou komedii pro celou rodinu BARON PRÁŠIL zde odehraje celkem devatenáctkrát. V režii Zdeňka Jecelína se v titulní roli představí bývalý dlouholetý člen činoherního souboru Jihočeského divadla, nyní brněnský herec Roman Nevěčný.

Autorem této divadelní adaptace a zároveň režisérem inscenace je Zdeněk Jecelín, který do konce roku 2013 působil v Jihočeském divadle jako šéf souboru Malého divadla. S točnou a prostředím českokrumlovského zámeckého parku má bohaté zkušenosti. Kromě již zmíněných titulů Pták Ohnivák a lišák Zorro a Cesta kolem světa zde spolupracoval také na inscenacích Kocour v botách a Kašpárek v rohlíku - Dneska to roztočíme.  Právě pro tyto zkušenosti jej stávající umělecký šéf Malého divadla Petr Hašek oslovil s nabídkou na spolupráci při přípravě nového titulu pro plenérové divadlo.„Točnu bereme jako atrakci, a tak se bude opravdu hodně točit,“ prozrazuje Petr Hašek. „Představení Baron Prášil je žánrově nezařaditelné. Je to rodinná fantasy komedie plná humoru přístupného dětem i dospělým. Ve výpravné scéně Kateřiny Štolcpartové se bude i kouzlit, diváci uvidí naddimenzované loutky, bubeníka i odkaz na známou prášilovskou scénu na dělové kouli,“ dodává šéf souboru. Kostýmy pro výpravnou komediio nejslavnějším lháři všech dob,ve které účinkuje živá kapela, zdobí kostýmy Jitky Nejedlé.

Ve světě, který na mapách nenajdete a do něhož lze vstoupit jen v čase, kdy zpívají drozdi, se diváci premiérově ocitnou již tuto sobotu 20. června 2015. Titul uvádíme v celkem 19 termínech a díky různému načasování si na své mohou přijít opravdu všechny věkové kategorie - 4 červnová dopolední školní představení, odpolední představení v průběhu celého léta (v červnu a červenci od 17:00, v srpnu od 16:00 hodin) a 3 večerní představení v září, která zároveň ukončí letošní sezónu na Otáčivém hledišti.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů