Multižánrový projekt Archa naděje se představuje

Tweetněte nás!
Ilustrace z deníku Karla Brandýse

Archa naděje je ojedinělý rozsáhlý multižánrový projekt Jihočeského divadla, jehož ústředním motivem je skutečný příběh dramatického exodu skupiny českých Židů z Protektorátu Čechy a Morava v roce 1940, ještě před začátkem nucených deportací. Jejich strastiplná cesta skončila méně známou, a přesto významnou historickou událostí: potopením lodi Patria u břehů Haify 25. 11. 1940. Tehdy zde zahynulo 267 osob židovského původu, které mezi tisíci dalšími prchaly do Svaté země před ohrožením ze strany nacistického Německa.

Ilustrace z deníku Karla Brandýse

Podkladem celé programové linie projektu se staly unikátní memoáry z této nelehké cesty sepsané Karlem Brandýsem, který patřil k těm, kdo potopení lodi Patria přežili.

Samotný deník Karla Brandýse, který doposud nebyl publikován, vám přinášíme k nahlédnutí i přečtení na stránkách projektu www.archanaděje.cz. Rozhodně stojí za to ponořit se do silného příběhu psaného den po dni tak, jak se odvíjel přímo na palubě lodi ode dne opuštění domova až po propuštění z pracovního tábora. Deníkové záznamy jsou obohaceny velmi zdařilými dobovými ilustracemi autora. Deník poskytlo ze svých sbírek Židovské muzeum v Praze

Partneři projektu Archa naděje

Součástí Archy naděje je také premiéra stejnojmenné inscenace v Jihočeském divadle, výstava v Galerii Mariánská, série přednášek pro základní školy, besed i neformálních setkání na půdě Jihočeského divadla i mimo ni.

Veškeré informace o projektu, jeho částech a programu, naleznete na webových stránkách projektu www.archanadeje.cz.

Projekt vzniká za podpory společnosti E.ON. 


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů