Novinka činohry - irská romantická komedie Pryč z Mullingaru

Tweetněte nás!

Druhou činoherní premiérou letošní sezóny v Jihočeském divadle je česká premiéra inscenace Radovana Lipuse Pryč z Mullingaru.

Romantickou komedii Pryč z Mullingaru z prostředí irského venkova režíruje Radovan Lipus. Je to hra se svérázným irským humorem o cestě za štěstím a láskou. Dva farmáři – Anthony a Rosemary jsou sousedé a žijí se svými rodiči, Anthony se svým otcem Tonym Reillym a Rosemary s matkou Aiofe. Rosemary je odjakživa zamilovaná do Anthonyho, který je plachý a ostýchavý a Rosemaryiných citů si nikdy nevšiml. Anthony má drsného farmářského života po krk a jeho otec chce farmu přenechat svému synovci.

Režisér Radovan Lipus, který v Jihočeském divadle inscenoval hru Hostina dravců (2012) a mimo jiné je podepsán rovněž pod úspěšnými cykly České televize Šumná města a Šumné stopy, si tentokrát přizval ke spolupráci scénografa Davida Baziku a kostýmní výtvarnici Evu Kotkovou, autorem hudby je Pavel Helebrand.

Do hlavních rolí obsadil Radovan Lipus kmenové herce souboru činohry JD - Anthonyho ztvární René Šmotek, jeho otce Tonyho Jan Dvořák, Daniela Bambasová se představí v roli Aiofe, jejíž dcerou bude v roli Rosemary Lenka Krčková.

Hra byla poprvé s úspěchem uvedena na Broadwayi v roce 2014.

Premiéra v pátek 13. 11. 2015, vstupenky na další reprízy ZDE.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů