Mezinárodní divadelní festival a kreativní fórum 16. - 19. června 2016 – Budapešť

Tweetněte nás!

Projekt spolupráce 9 evropských divadel a jedné univerzity zvaný Platform Shift+, zaměřený na mladou generaci digitálního věku, pořádá v Maďarsku divadelní festival s touto tématikou. Českou republiku ve čtyřletém projektu zastupuje Malé divadlo z Českých Budějovic s projektem Humans of Budějovice. Součástí festivalu je i streamované tzv. Kreativníh fórum (Creative forum), které se bude skládat z přednášek na různá témata související s digitálními technologiemi.

Projekt Platform Shift+ zkoumá možnosti využití digitálních technologií v divadle a cílí na skupinu diváků, pro kterou jsou digitální technologie již zcela běžnou součástí života. Na festival do Budapešti se sjíždí všechny zúčastněné soubory s novými inscenacemi zaměřenými na využití digitálních médií v současném divadle.  

V programu streamovaného Kreativního fóra 19. 6. od 10 h najdete 6 skvělých TED lektorů s tématy The Future is here to Stay, Virtual Reality & Audio Creativity, Abandoned Generations with Limitless Opportunities, Virtual Reality or Virtual Insanity, Emojis and Language, Igniting Children’s Creativity as Active Co-creators .

Odkaz na streaming a detaily zde: http://platformshift.eu/livestream/.

Více info o projektu Platform Shift+

http://platformshift.eu/

http://www.jihoceskedivadlo.cz/maledivadlo/platform-shift


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů