Kouzla a dítě - premiéra edukačního programu k opeře Dítě a kouzla

Tweetněte nás!

V rámci letošní Noci divadel, která se koná v sobotu 19. 11. 2016, bychom Vás rádi pozvali na českobudějovickou premiéru interaktivní předscény k opeře Dítě a kouzla KOUZLA A DÍTĚ.

Předscéna vznikla v rámci cyklu edukačních projektů Ateliéru 3D Jihočeského divadla v režii Veroniky Poldauf Riedbauchové. Úkolem projektu je přiblížit poetiku opery Dítě a kouzla Maurice Ravela a zachovat tajemství inscenačního pojetí dua SKUTR. Postava konferenciéra v podání herce a žongléra Václava Jelínka zavede diváky za pomoci členů orchestru a sólistů souboru opery Jihočeského divadla a pod taktovkou Maria De Rose do zvukomalebného světa Ravelovy opery, ve kterém každý předmět, rostlina i zvíře znějí jedinečnou melodií. Václav Jelínek vstupuje nenuceně do bezprostředního kontaktu s diváky a glosuje nebo přímo podněcuje hudební vstupy členů orchestru. Hravé a zdánlivě náhodné zvuky, tóny a melodie využité v předscéně jsou doslovnými hudebními citacemi z Ravelova díla. 

Projekt byl poprvé uveden 14. 10. 2016 v Mahenově divadle v rámci mezinárodního divadelního a hudebního festivalu Janáček Brno 2016 a setkal se zde s ohromným úspěchem a nadšenými reakcemi dětí i jejich rodičů. Formátem a zdařilým provedením se jedná o projekt výjimečný nejen v českém, ale i v evropském kontextu. 

Projekt vznikl za podpory Jihočeského kraje v rámci cyklu edukačních projektů Pod lupou.

19. 11. 2016 od 17 h v DK Metropol České Budějovice, Dítě a kouzla a Kouzla a dítě - rezervace ZDE.

 

Děti v doprovodu dospělých mají na operu i edukační program vstup zdarma.

Kouzla a dítě
předscéna k opeře Dítě a kouzla

„Keng-ca-fou... Mah-joug... Nerozuměla, mladý pán?... Ca-oh-ra? On rozbila čínská porcelán!“ Také Vám v dětských představách ožívaly věci a předměty? Jaký měly zvuk a jakou barvu? O čem vyprávěly?

Ojedinělý projekt umožní Vašim dětem i Vám vykouzlit hudbou imaginativní svět. Hravou formou probudí Vaši fantazii a poodhalí mistrovství zvukomalebnosti operního díla Maurice Ravela Dítě a kouzla.
Premiérové uvedení 14. 10. 2016 v Mahenově divadle na mezinárodním divadelním a hudebním festivalu Janáček Brno 2016.

Scénář a režie / Veronika Poldauf Riedlbauchová
Dirigent / Mario de Rose
Výtvarná koncepce / Ján Tereba
Dramaturgická spolupráce / Klára Boudalová

Moderátor / Václav Jelínek

Sólisté / Romana Strnadová / Miroslava Veselá, Veronika Holbová / Olga Jelínková, Josef Falta / Ondřej Koplík, Aleš Janiga / Martin Štolba

Sbor a orchestr opery Jihočeského divadla

Délka: 30 minut

 

Projekt vznikl ve spolupráci Ateliéru 3D  a souboru opery Jihočeského divadla a byl podpořen z prostředků Jihočeského kraje.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů