Předplatné na novou sezónu 2017/18 v prodeji od pondělí 2. května

Tweetněte nás!

Milí diváci, vážení předplatitelé,

stejně jako v letošní sezóně bychom Vás i v té nadcházející rádi přivítali v hledišti Jihočeského divadla. Připravili jsme pro Vás v nové sezóně 2017/18 celkem 16 premiér všech souborů.

Balet pod uměleckým šéfem Lukášem Slavickým nastuduje dva nové tituly. Prvním je baletní pohádka Kráska a zvíře ve spolupráci s choreografem Magedem Mohamedem. Druhý celovečerní premiérový titul vytvoří jeden z  nejznámějších  a nejúspěšnějších choreografů Petr Zuska a zatím má pracovní název Petr Zuska Projekt.

Činoherní soubor připraví jako už tradičně 6 nových inscenací, tentokrát to bude sezóna s podtitulem "něco mezi nebem a zemí" a pánové Edgar Allan Poe a Sir Arthur Conan Doyle, zakladatelé a klasičtí mistři žánru záhad a napětí, jsou jejími patrony. Tajemství hypnózy prozkoumá Doyleův Nebezpečný experiment, vrátí se Petr Zelenka, který bude režírovat tragikomedii Živý obraz, kultovní českou sci-fi komedii Pane, vy jste vdova ani nemusíme představovat a na konci sezóny vás čeká horor E. A. Poea Černý kocour v režii Lukáše Brutovského. Na Studiové scéně Na Půdě se představí tři nové tituly - Kalifornská mlha s Danielou Bambasovou a Jiří Untermüllerem, českou premiéru budou mít absurdní  komedie Letní vosy nás štípou už i v listopadu a drama inspirované osudem Nataschy Kampuschové Téměř dokonalá láska.

V Malém divadle připraví čtyři představení pro všechny věkové kategorie. Pro nejmenší uvedeme českou legendu Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel,  se školáky navštívíme vesmír s psí odyseou Lajka vzhůru letí. Pro teenagery připravujeme dvě autorské hry Janka Lesáka - k výročí 100 let republiky inscenaci o snech českého národa Čechomoří a "divadlo, které musíte zažít" GAME.

Operní soubor nastuduje tři nové inscenace. Na úvod sezóny se můžeme těšit na světoznámou romantickou operu G. Verdiho La traviata, pak na hudební drama L. Janáčka Její pastorkyňa a v závěru sezóny na hudební komedii Don G s podtitulem Juan, Juan, Juan!!!

Věříme, že repertoárem jsme Vás určitě k návštěvě divadla nalákali. Důležitou informací je však také cena předplatného. Ceny vstupenek zůstaly stejné jako v loňské sezóně, předplatné je pro vás tedy jednoznačně výhodné.

Představujeme zároveň nové vizuály k jednotlivým inscenacím, které nám ve velmi milé a uvolněné atmosféře nafotil Honza Sakař - dvojnásobný držitel ceny Czech Press Foto 2016. V jeho fotografiích se zrcadlí drama, napětí, humor i nadsázka jednotlivých premiérových inscenací.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů