Leden v Jihočeském divadle

Tweetněte nás!
Dekkadancers na Jihu / foto Michal Siroň

Už jste si dali svá novoroční předsevzetí? Co třeba pravidelná návštěva Jihočeského divadla. Rezervujte si svá místa ještě dnes.

I v lednu pro vás máme pestrou nabídku, ze které si vybere určitě každý.

Milovníci tance můžou navštívit baletní večer Dekkadancers na jihu 12. a 20. ledna. V choreografiích čtyř mladých umělců Ondřeje Vinkláta, Marka Svobodníka, Viktora Konvalinky a Štěpána Pechara se snoubí vášeň s energií. 

Její pastorkyňa / foto Honza Sakař

Příznivci opery by si neměli nechat ujít premiérová uvedení Janáčkova dramatu ze slovácké vesnice Její pastorkyně a to 19. a 23. ledna, kterou vstupujeme do Českého roku 2018. Tato Janáčkova opera dnes patří mezi jednu z nejsvětovějších českých oper. Zároveň uplyne 100 let od jejího prvního uvedení ve Vídni, jež znamenalo začátek její světové slávy.

Mezi další operní kusy jsme zařadili operetu po anglicku Mikádo 26. ledna., Verdiho Trubadúra 27. ledna. a romantickou operu La traviatu 31. ledna

Archa naděje / foto Petr Neubert

Z činoherních titulů si neváhejte rezervovat vstupenky na tyto vybraná představení. 9. ledna uvedeme velký příběh podle skutečné události Archa naděje, 16. ledna černou komedii Kati, 18. ledna tragikomedii  Živý obraz. 20. 1. komedie o lásce Opona a 27. 1. divadelní fast food Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách. 

Karel - táta vlasti / foto Petr Zikmund

V malém divadle si nenechte ujít divadelní manuál pro vladaře Karel – táta vlasti. Tento jevištně-animovaný portrét „největšího Čecha“, který se za svůj život stihl stát nejmocnějším mužem tehdejšího světa a přitom nezapomenout, odkud vzešel uvádíme 13. ledna.

23. ledna se můžete těšit na divácky oblíbený film na divadle Filmmakeři. V této inscenaci vzniká na jevišti dokonale vybavené filmové studio. Uvidíte nejslavnější filmové hvězdy, zrod fantastických filmových efektů i konečný souboj filmu a divadla o místo nejzábavnějšího média všech dob.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů