Tanec je cool! Mimořádný host JD Národní divadlo Brno

Tweetněte nás!

Kontrasty / baletní večer tří choreografů
1. 2. 2018 / 19.00 v Jihočeském divadle

Tento večer tří choreografů je určen především mladším divákům. Název večera zcela vystihuje jeho obsah, v kontrastu k sobě tu stojí náměty tragické, filosofické i odlehčené. Mladí tvůrci choreografií, kteří nám předkládají své pohybem vyjádřené pohledy na svět, jsou tanečníci baletního souboru ND Brno, kteří již mají své choreografické debuty za sebou. 

Markéta Habalová - choreografka a demisólistka Baletu NdB
Choreografii se věnuje od roku 1997. Na II. Mezinárodní baletní soutěži v Brně 2006 získala 1. prémii za současnou choreografii. V rámci tvůrčí dílen Choreografický ateliér vytvořila choreografie Vesoul a Its Man´s World (2008), Concierto de Aranjuez, My Pajďom s koňom (2009) a Mezi světy (2014). Jako choreografka spolupracuje s Taneční konzervatoří Brno.

Dan Datcu - choreograf a bývalý člen Baletu NdB
Choreografií se začal zabývat v roce 2007, kdy vytvořil pro festival Choreolab v St. Pöltenu Given, but One Wing. O dva roky později pro stejný festival v rakouském Badenu Everlasting Pictures. Zúčastnil se choreografické soutěže Festival choreografických miniatur v Bělehradě, kde získal 1. cenu a Cenu kritiků za miniaturu A ton etoile (2013). Pro Slovinský národní balet v Ljubljaně vytvořil celovečerní balet Tristan a Isolda (2013).

Jan Fousek - choreograf a bývalý sólista Baletu NdB
Choreografii se věnuje krátce, přesto několik menších prací ukazuje na výrazný talent. Spolupracuje s Taneční konzervatoří Brno, pro kterou vytvořil několik choreografií – Adagio (2013), Alice in Wonderland (2014) a Back to You (2014). Choreografie Lidice (2014) je první prací pro Balet NdB

Kontrasty - ND Brno / foto Jakub Jíra Kontrasty - ND Brno / foto Jakub Jíra Kontrasty - ND Brno / foto Jakub Jíra Kontrasty - ND Brno / foto Jakub Jíra Kontrasty - ND Brno / foto Jakub Jíra Kontrasty - ND Brno / foto Jakub Jíra Kontrasty - ND Brno / foto Jakub Jíra Kontrasty - ND Brno / foto Jakub Jíra Kontrasty - ND Brno / foto Jakub Jíra Kontrasty - ND Brno / foto Jakub Jíra

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů