Jihočeši mají svůj divadelní festival!

Tweetněte nás!

SONDA / To nejlepší z vašeho divadla


To je docela trefný název, nemyslíte? A proč zrovna SONDA? Letos poprvé představujeme v jednom týdnu to nejlepší z uplynulé divadelní sezóny.
Ve výběru sestaveném z různých divadelních forem si na své přijdou diváci všech věkových kategorií, od předškoláků až po seniory. Navštívit tak můžete činoherní kousky, balet, operu, ale i představení Malého divadla s loutkami nebo imaginárium pod širým nebem. Zajímavý program pro vás připravuje i Ateliér 3D. A protože vždy musí něco starého odejít, aby vznikl prostor pro to nové, zahájíme naši přehlídku derniérou inscenace Muž sedmi sester, která slaví svoji stou reprízu, a 4. května uvedeme poslední premiéru této sezóny – hudební divadlo Don G. První ročník našeho divadelního festivalu ukončíme slavnostním vyhlášením cen Jihočeská Thálie 2017.
Pokud jste tedy některé z našich nových představení nestihli navštívit v průběhu sezóny, máte jedinečnou možnost zhlédnout je začátkem května, než se naše soubory přesunou do Krumlova před točnu. A nebo si udělejte rovnou týdenní festivalový maraton a užijte si pestrou divadelní jízdu.

Pozor – k mání jsou i volné vstupenky! Pokud si zakoupíte 5 různých vstupenek z festivalového výběru, dostanete zdarma vstupenku na představení Radima Vizváryho „Sólo“, které uvedeme 16. 5. 2018 od 19:00 v Jihočeském divadle. A to se vyplatí!


Na co všechno se můžete těšit?


30. 4. Muž sedmi sester 19:00 / Jihočeské divadlo
Svést 7 sester během 7 dnů a získat tak bezmezný obdiv kamarádů? Pro opravdového muže není nic nemožné! 100. repríza je zároveň DERNIÉROU divácky oblíbené erotické grotesky. 

1. 5. Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel 10:00 / Malé divadlo
Proč dostal do znaku rytíř Bruncvík právě lva? Uvidíte v dobrodružné legendě o odvaze. Nebojte se přijít!

1. 5. Lajka vzhůru letí 18:30 / Malé divadlo
Psí vesmírná odysea o fence, která byla prvním živým tvorem na oběžné dráze naší planety.

2. 5. Živý obraz 19:00 / Jihočeské divadlo
Nasadit si do domu cizího člověka je vždycky trochu risk. I když jde jen o mladou uklízečku, na první pohled naprosto neškodnou. Tragikomedie v režii Petra Zelenky.

3. 5. Letní vosy nás štípou už i v listopadu 19:30 / Studiová scéna Na Půdě
Kdo lže? Je Sára nevěrná nebo Donald duševně vyšinutý? Věřit manželce, nebo kamarádovi? Příčina stále ostřejšího konfliktu ale leží úplně jinde…

3. 5. Jenom tři mušketýři 20:00 / Rajská zahrada dominikánského kláštera, Piaristické náměstí
Příběh starší než vaše babička. Divadlo lepší než dovolená v Provence. Letní plenérové imaginárium pro tři herce a kapelu hrajeme pod hvězdami.

4. 5. Don G 19:00 / Jihočeské divadlo 
Nový formát hudebního divadla zkombinuje v jediné inscenaci Mozartovu a Gazzanigovu hudbu s Moliérovými texty. PREMIÉRA hudební komedie.

Téměř dokonalá láska / 20.00 / Studiová scéna Na Půdě
Pohřešovaná dívka Chloé, vězněná únoscem, se objeví po šesti letech. A (podobně jako její do velké míry reálný předobraz Natascha Kampuschová) stane se mezinárodní celebritou.

5. 5. Klíče odnikud 19:00 / Divadelní sál DK Metropol
Celovečerní taneční divadlo Petra Zusky se opírá o ostrý kontrast mezi dvěma velice rozdílnými hudebními díly - Dvořákovým Requiem a Janáčkovým cyklem Po zarostlém chodníčku.

6. 5. Jihočeská Thálie 19:00 / Jihočeské divadlo
Jak hlasovali diváci Jihočeského divadla v anketě o nejlepší ženský a mužský jevištní výkon? Která z inscenací loňského roku byla tou nejúspěšnější? Slavnostní večer s vyhlášením cen.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů