Změna v dramaturgickém plánu činohry.

Tweetněte nás!

Vážení diváci,

dovolte, abych se Vám omluvil za změny v dramaturgickém plánu činoherního souboru Jihočeského divadla. Ze závažných organizačních a provozních důvodů jsme museli těsně před vánočními svátky rozhodnout o zrušení původně ohlášených Goldbergovských variací.

Místo nich uvedeme tragikomedii Osiřelý západ, kterou napsal Martin McDonagh. Tedy dramatik, kterého pravidelným divákům JD nemusím sáhodlouze představovat. Počátkem minulé sezóny jsme nastudovali jeho hru Kráska z Leenanne (nominace v cenách Thálie pro Věru Hlaváčkovou), na studiové scéně v Malém divadle se už třetím rokem hraje drsná komedie Mrzák inishmaanský. Na podzim loňského roku měli budějovičtí příznivci tohoto mimořádně ceněného současného dramatika jako vůbec první vidět v jednom dni a na jedné scéně celou jeho Connemarskou trilogii, jejíž součástí je i hra o zběsilém soužití dvou bratrů na zapadlém irském venkově – Osiřelý západ. Ve výborně napsané tragikomedii se v hlavních rolích bratrů Connorových představí Martin Hruška a Ondřej Volejník. V dalších rolích uvidíte Pavla Oubrama a hostující Šárku Vaculíkovou, která zajala mnohé diváky jako Cecilka v Nebezpečných vztazích.

Zároveň bych Vás už nyní rád upozornil i na změnu titulu, který v dubnu uvedeme na studiové scéně v Malém divadle v Hradební ulici. Místo původně plánovaného Modrého pokoje uvedem detektivní komedii Joe Ortona Lup. Ani dramatik Joe Orton není našemu publiku neznámý. Před několika lety byla v našem divadle velkým hitem jeho komedie Klíčovou dírkou. V komedii Lup uvidíte v režii talentovaného mladého režiséra Martina Vokouna v hlavních rolích Věru Hlaváčkovou, Tomáše Drápelu, Petra Červinku, Romana Nevěčného a Michala Daleckého.

Milí diváci, věřím, že změny v dramaturgickém plánu činohry přijmete s pochopením a že naše nové inscenace Vás budou těšit stejně jako ty, které už na repertoáru máme. Těším se na setkání s Vámi v Jihočeském divadle!

Martin Glaser

šéf činohry JD


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů