Slavné moskevské divadlo Na Pokrovce přijede do Českých Budějovic!

Tweetněte nás!
Hoře z rozumuMoskevské divadlo Na Pokrovce navštíví již podruhé Českou republiku, tentokrát kromě Prahy zavítá i do dalších měst včetně Českých Budějovic.
Hoře z rozumuDivadlo Na Pokrovce pod vedením Sergeje Arcibaševa uvede jedno ze svých nejlepších představení Hoře z rozumu Alexandra Sergejeviče Gribojedova.
Turné po divadlech v České republice zahájí soubor 17. října v brněnském divadle Reduta, 18. října pak umělce přivítá Jihočeské divadlo. 
Diváci budou mít možnost shlédnout představení také v Praze, Plzni a Karlových Varech.
Hoře z rozumuDivadlo Na Pokrovce bylo založeno roku 1991 v Moskvě a brzy zaujalo pevné postavení v metropolitním divadelním prostředí. Pod vedením uměleckého ředitele Sergeje Arcibaševa, který byl vždy stoupencem ruského realistického divadelního umění, soubor rychle získával mistrovství a ruku v ruce s ním též popularitu nejen u diváků, ale i v řadách divadelních kritiků. Mezi současnými divadelními režiséry je S. Arcibašev jedním z nejuznávanějších lídrů.
V repertoáru divadla dominují díla ruských klasických autorů - Puškina, Gribojedova, Gogola, Ostrovského, Čechova či Turgeněva. 
Hoře z rozumuPředstavení Hoře z rozumu je satirou  na sociálně-politické zřízení Ruska té doby. Některé postavy symbolizují určité lidské vlastnosti a jejich jednotlivé výroky se staly příslovečnými. Svobodomyslný a nezávislost milující Čackij, hlupák Skalozub, podlézavý Molčalin, ctižádostivý Famusov, vypočítavá koketa Líza. Je to však tak jednoznačné, jak se zdá být na první pohled? Režisér Arcibašev této pozoruhodné inscenaci dodává nové a neobvyklé rysy, obohacené lidskou zkušeností téměř dalších dvou století. 
Umělecký šéf divadla Na Pokrovce S. Arcibašev inscenuje toto nesmrtelné dílo jako poutavý vaudeville s maškarními převleky na pozadí pestrobarevných kulis moskevského šlechtického sídla.
Tuto výjimečnou inscenaci tedy můžete vidět 18. 10. 2008 v 19.00 hod. v Jihočeském divadle, rezervace vstupenek je možná zde:
http://www.cbsystem.cz/?prdID=5517
Představení bude uvedeno v originále v ruském jazyce.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů