Jihočeské divadlo patronem Bubeníčka

Tweetněte nás!
BubeníčekV pondělí 8. prosince 2008 se konal v prostorách kulturního centra Bazilika Charitativní andělský večer. Formou aukce zde probíhala dražba obrazů a keramiky, které vytvořily zdravotně postižené děti právě z centra Arpida v Českých Budějovicích. 
Svatební košileKaždé „umělecké dílo“ mělo svého patrona z řad významných osobností veřejného, kulturního a politického života, který zaštiťoval jeho aukční prodej. Patronem obrazu, jenž se jmenoval Bubeníček a jehož vyvolávací cena byla 500 Kč se stal ředitel Jihočeského divadla Mgr. Jiří Šesták. Krásný obraz byl v napínavé dražbě následně prodán za částku 6500 Kč. Z celkového počtu 38 předmětů získalo v dražbě 37 nového majitele.
Předem vybraný obraz s názvem Svatební košile byl umístěn na internetové aukci www.salonumeni.cz , kde si jej zájemci mohou prohlédnout a zároveň se zúčastnit dražby, která končí 4. ledna 2009 ve 12:50 hod.
Celkový aukční výtěžek z charitativního večera činil přesně 171 300 Kč a částka byla předána řediteli centra Arpida v Českých Budějovicích. 
Vedle překvapivě vysoké sumy, která vzešla z dražby, bylo pro všechny přítomné příjemným zjištěním, že andělé skutečně existují!


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů