Kašpárek v rohlíku vydal nové CD!

Tweetněte nás!
Kašpárek v rohlíkuMaamíí, je černá barva důležitější než bílá? Máámi, tancují polárníci a je špageta vnitřek makarónu? Tááátíí, pojď zpívat o ničem. Mamííí, můžu čůrat venku?
Kašpárek v rohlíkuNevíte? Už nezvládáte odpovídat? Poslechněte písničky na cédesce (speciálně zabalené CD) „Kašpárek navždy“ a spoustu otázek zodpoví Vám i dětem hudebníci jako je Márdi (Vypsaná fixa), Milan Cais (Tata Bojs), Tonya Graves (Monkey Business) Radek „Gipsy“ Banga (Gipsy.cz), Lenka Dusilová, David Koller, Honza Kalina (Sto zvířat), Blanka Šrůmová (Tichá dohoda) a mnoho dalších.
Kašpárek v rohlíkuKašpárek v Rohlíku, to je dětské divadelní představení, kapela, show, legrace, CD Bejbypank, šapitó, hvězdy a i možná kašpárek. Kašpárek v rohlíku před dvěma lety odstartoval představením Loutkohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích a následným veleúspěšným albem BEJBYPANK. Následné festivalové turné a reakce publika potvrdily oprávněnost tvrzení, že takový projekt v současné době u nás nemá obdoby. Právě proto se režisér divadelních předloh, textař a dramaturg projektu David Dvořák společně s dalšími zakladateli Kašpárka v rohlíku rozhodli pokračovat a připravit nové představení i nové CD. Album „Kašpárek navždy“ pokračuje tam, kde skončilo album Bejbypank. Stále je určené dětem i dospělým, spojuje navýsost kvalitní hudební materiál, výborné texty a tomu odpovídající interprety. A hlavně nabízí neotřelý a geniální humor uvolňující křečovité napětí, které vyvolávají některé pokusy o dětskou zábavu. 
Pro zpěv a instrumentální spolupráci autoři oslovili osobnosti domácí scény nebo rodinné příslušníky zúčastněných: Márdi, Milan Cais (Tata Bojs), Tonya Graves (Monkey Business), Radek Banga (Gipsy.cz), Lenka Dusilová, Blanka Šrůmová, David Koller, Honza Kalina (Sto zvířat), Filip Nebřenský a Marek Doubrava (Hm...), Karolína Dytrtová (Miou Miou, Myštet), Eliška a Amálka Dvořákovic, Bětka a Tonča Nebřenských, Kristián Kracík nebo Onďa a Jáchym Neuwertovi. Hrají a zpívají také herci Jihočeského divadla České Budějovice Jana Vanýsková, Denisa Posekaná, Lucie Škodová, Jiří Šponar, Jan Hönig, Dominik Linka; text skladby Tančící polárník zaslal poštou bývalý člen loutkohry Jiří Müller. 
Rozhovor Davidem Dvořákem, tvůrcem „Kašpárka v rohlíku“
Bejbypank byl úspěch. Na kolik to zavazovalo či svazovalo ruce před „dvojkou“?
Dělal jsem hrdinu, ale uvnitř hrudi jsem měl sulc velikosti krabice. Pořád jsem myslel na všechny pokažené druhé díly všeho možného,,ale zároveň si vzpomněl na skvělý druhý díl Ghost Busters. Tak jsem si říkal, že když se to povedlo v Hollywoodu…….kdo ví! Přestal jsem se jakkoliv svazovat, i když sulc uvnitř se přetransformoval v osiku a třes rukou zesílil.  


Rakev, pohřební řeči atd. Není to na dětské publikum trošku moc?
V prvním díle Kašpárek nepřišel a jeho sláva se šířila hvozdy. V druhém zemřel, aby mohl opět povstat v celé své kárované velikosti. Kabaret, který začíná tím, že herci přinášejí rakev, se hraje i pro předškoláky a funguje parádně. Na konci je v divadle téměř rocková atmosféra. Však oni „piškoti“ moc dobře vědí, že v rakvi Kašpárek není. Proto je celý představení o to víc zajímá, co v ní teda vlastně je.


První představení Kašpárka v rohlíku bylo s albem Bejbypank velmi úzce spjato, jak je to nyní u druhého představení?
Tři skladby z představení na CD nejsou. Naopak na CD jsou skladby, které nejsou v představení. Je to záměr, jelikož často uvádíme kabaret i koncert na jednom místě v jeden den pro stejné publikum. Tak se obě varianty liší nejen scénkami, ale částečně i písničkami. 


Na albu je ještě více hostů a slavných jmen než na jedničce, bylo to obtížné dát to dohromady?
Kašpárek v rohlíku je díky prvnímu dílu magické slůvko. Všechno mu projde. Tak byl prostě zase drzej a za zeptání nic nedal.


Kašpárek je velmi úspěšný, tak se asi vajíček přilétajících na podium bát nemusí, nebo jste na to připraveni?
Dávno před letem vajíček směr Paroubek a spol jsme v rámci túry uváděli představení našich kamarádů Sešli se tři a stalo se (mimochodem s námi jedou dál), kde děti na závěr metají vajíčka po hercích a náramně si to obě strany užívají. Všichni v sobě máme skrytou radost z pozitivní destrukce. Rozbít zcela promyšleně talíř, uspořádat šlehačkovou bitvu jak v groteskách či zajet do Španělska na rajčatový souboj, to jsou touhy malejch i velkejch.


Vajíčka nebo rajčata?
Je to jedno! Naše panková saka jsou levně koupená v seconhandu v Rápošově, tak nás nic nemůže rozházet. 


Nové CD Kašpárek v rohlíku - Kašpárek navždy bude v prodeji v pokladně Jihočeského divadla.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů