Novoroční muzicírování v Německu

Tweetněte nás!
Klaus Linkel

Orchestr opery Jihočeského divadla stráví přelom roků 2009/2010 na koncertním turné v Německu.

Klaus Linkel

Dirigent a hudební podnikatel Klaus Linkel si orchestr vybral pro uvedení série čtyř novoročních koncertů, v nichž hudební těleso doprovodí německé sólisty basistu Thomase Frische, tenoristu Christiana Bauera a sopranistky Sonju Adam a Elisabeth Hallerberg a fürstenfeldbrucký smíšený sbor. Program koncertů je sestaven z populárních operetních kusů F. Lehára, J. Strausse, E. Kálmána, P. Linckeho, F. v. Suppého a dalších. První koncert 31.12. se ponese v duchu oslav závěru roku 2009, ale zároveň jím vyvrcholí i výročí 900 let založení města Erbendorf. Následující tři koncerty přivítají Nový rok.

Jihočeskému publiku není dirigent Klaus Linkel neznámý. V Jihočeském divadle v minulosti  nastudoval Beethovenovu 9. symfonii s Ódou na radost, dirigoval Verdiho opery Rigoletto a Macbeth. Dále zde řídil inscenaci operety Bratránek z Batávie Eduarda Künnekeho a v říjnu letošního roku představení opery Čarostřelec v režii Zdeňka Trošky.

Dirigent Klaus Linkel je absolventem konzervatoře Richarda Strausse v Mnichově. Působil jako sbormistr u slavných německých sborů Madrigalchor Moosburg a Chorgemeinschaft Fürstenfeldbruck. V letech 1987 - 1990 byl hudebním ředitelem Oberbayerische Städtetheater v Mnichově. V roce 1995 a 2009 nastudoval Mozartovu Kouzelnou flétnu v Komorní opeře Praha. Klaus Linkel jako dirigent spolupracuje s orchestry jako jsou Munich Symphonic Orchestra, Vogtlandphilharmonie Greiz/Reichenbach, Westsächsisches Symphonic Orchestra, Hofbrunner Kammerorchester, Moravská filharmonie Olomouc a Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice. S Českou komorní filharmonií Praha nahrál tři kompaktní disky ve speciálním systému ONE-POINT RECORDING. V mezinárodním tisku pro diskofily mají tato CD výborné hodnocení.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů