Otello se sólisty pasovské opery

Tweetněte nás!
Oscar Imhoff / Otello

V rámci projektu Operní kruh, jenž umělecky spojil Jihočeské divadlo a Landestheater Niederbayern Passau, vystoupí v inscenační verzi opery Otello sólisté a dirigent pasovské opery.

Fréderique Friess / Desdemona

V titulní roli se představí tenorista Oscar Imhoff . V úloze Desdemony vystoupí sopranistka Frédérique Friess. Orchestr opery Jihočeského divadla bude řídit šéfdirigent opery Landestheater Niederbayern Passau Basil H. E. Coleman.

Basil H.E. Coleman

Jelikož se jedná o tzv. „zrcadlový projekt“ vystoupí koncem března sólisté a dirigent jihočeské opery v inscenační verzi Otella pasovského divadla.

Tato výměna sólistů je možná díky nastudování opery v italském originále. Protože jsou obě inscenace samozřejmě odlišné, musejí hostující umělci jak z německé, tak i z naší strany absolvovat několik jevištních a hudebních zkoušek s celým domácím ansámblem, režisérem a dirigentem.. Myslím, že milovníci opery se mají opravdu na co těšit“, dodává šéf opery Miloslav Veselý.

 

11. a 31. března 2010 v DK Metropol /19:00 hod.

 

Otello, maurský velitel benátské armády Oscar Imhoff
Jago, praporečník Nikolaj Někrasov
Cassio, kapitán Aleš Voráček
Roderigo, benátský šlechtic Václav Janeček
Lodovico, vyslanec Benátské republiky Petr Dopita
Desdemona, Otellova choť Frédérique Friess
Emílie, Jagova choť Romana Strnadová
Montano František Brantalík

Hlasatel Jan Mrkvička

 

Dirigent Basil H.E. Coleman

Frédérique Friess studovala zpěv na Conservatoire National ve svém domovském městě Štrasburku, na Conservatorio Giuseppe Verdi v Miláně a na Vysoké státní škole hudby a výtvarného umění ve Stuttgartu. Zkušenosti na jevišti sbírala již během studia mj. v Opéra National de Rennes a Teatro dell' Opera di Roma. Koncertní cesty ji zavedly mimo jiné do Bregenzu, Paříže, Benátek, do milánské Scaly a do Lyonu, kde zpívala pod vedením Gianluigiho Gelmettiho. V létech 2001 až 2003 byla členkou mezinárodního operního studia Hamburské státní opery, kde zpívala mimo jiné v roli Theodory v německé premiéře Bählamms Fest Olgy Neuwirth a v časopise Opernwelt (Svět opery) za ni byla nominována za nejlepší začínající zpěvačku roku 2002. Roku 2003/2004 přešla k souboru Národního divadla Mannheim. Tam vystoupila mj. v roli Sofie (Růžový kavalír), Despiny (Così fan tutte), Servilie (La clemenza di Tito) a Venuše v Mozartově opeře Ascanio in Alba. V říjnu 2006 byla angažována jako lektorka zpěvu na Stuttgartské hudební škole. Od sezóny 2007/2008 působí v souboru Zemského divadla Dolní Bavorsko a kde vystoupila mj. jako Sonja v operetě Carevič, Taťána v Čajkovského Evženu Oněginovi, Annina v operetě Noc v Benátkách, Servilia v opeře Titus a Desdemona v Otellovi.

Oscar Imhoff získal soukromé pěvecké vzdělání zpěvu v Argentině. Následovala angažmá v divadle Teatro Colón v Buenos Aires, v divadle Teatro Comunale ve Florencii a v Teatro Municipal Santiago. K jeho parádním tenorovým úlohám patří kupř. Arturo v Belliniho  Puritánech, Faust v Boitově Mefistofelovi, Turridu v Mascagniho Sedláku kavalírovi, Cavaradossi v Tosce nebo Manrico v Trubadúru. V Zemském divadle Dolní Bavorsko vystoupil  v poslední době například v rolích Alfreda v Netopýrovi, Baccha v Ariadně na Naxu, Edgarda v Lucii di Lammermoor, dále v titulních rolích v operách Hoffmannovy povídky, Don Carlos a Otello. Ztvárnil rovněž Rodolfa, Pinkertona a Pruniera v Pucciniho operách Bohèma, Madame Butterfly a Vlaštovka stejně jako Heroda v Salome, Polliona v Normě a Ježibabu v Perníkové chaloupce.

Dirigent Basil H. E. Coleman získal vzdělání na Keble College Oxfordské univerzity a na Konservatoři Města Vídně. Po působení na Spojených městských scénách Krefeld a Mönchengladbach, v mnichovském divadle Gärtnerplatztheater a na Městských scénách Augsburg přišel v roce 1997 jako první kapelník do hudebního oddělení Zemského divadla Dolní Bavorsko. V září roku 2000 převzal hudební vedení oddělení muzikálu na Bavorské divadelní akademii Augusta Everdinga v Mnichově. V roce 2001 byl jmenován hudebním ředitelem Zemského divadla Dolní Bavorsko a v roce 2005 jeho generálním hudebním ředitelem.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů