Vítězové Jihočeské Thálie 2009

Tweetněte nás!
Denisa Posekaná

Ve čtvrtek 29.5.2010 proběhlo v DK Metropol vyhlášení vítězů Jihočeské Thálie za rok 2009. Slavnostní večer se nesl v lehce humorném duchu, o jehož vtipnost se starali moderátoři Táňa Kupcová a Jiří Šesták a také člen činohry Zdeněk Kupka.

Věra Hlaváčková a Petr Šporcl

V průběhu programu vystoupil několikrát i balet Jihočeského divadla za doprovodu operního orchestru. Taneční výstupy byly prokládány okamžiky napětí, ve kterých se čekalo na vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií.

Romana Strnadová a Alexandr Beň

Šťastnými majiteli sošky Thálie z dílny akademického sochaře Tomáše Prolla se stali v činohře Věra Hlaváčková (za roli Elizabeth Proctorové ze hry Čarodějky ze Salemu) a Petr Šporcl (Shylock v Kupci benátském), v oboru opera Romana Strnadová (role Kasandry z opery Astrologové) a Alexandr Beň (Jago z opery Otello), v oboru loutkohra Denisa Posekaná (Olina z Kašpárka v rohlíku 2 - Kašpárek navždy) a v oboru balet Linda Schneiderová a Zdeněk Mládek (oba za balet So In Love / Carmen).

Linda Schneiderová a Zdeněk Mládek

Dále byla udělena cena Českého rozhlasu za rozhlasové herectví, kterou získala Daniela Bambasová.

Daniela Bambasová

O ceny vzešlé z divácké ankety o nejoblíbenější umělce se podělili členka činohry Daniela Bambasová a sólista baletu a držitel celostátní Ceny Thálie Zdeněk Mládek, který tak diváckou Thálií završil svůj letošní "hattrick".

Divácké ceny předával primátor Mgr. Juraj Thoma

Inscenací roku 2009 se stala opera Otello, na druhém místě se umístila komedie Perfect days a na třetím inscenace baletu Peer Gynt.

Balet Jihočeského divadla

V divácké anketě hlasovalo celkem 543 diváků.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů