Jihočeské divadlo zná své držitele letošních cen "Thálie".

Tweetněte nás!
Večer neopakovatelně ozvláštnila nesmrtelná můza Viola Kroková.Tradiční předávání cen jihočeské Thálie se tentokrát netradičně neslo v duchu literárního odkazu jednoho z největších českých spisovatelů 20. století Bohumila Hrabala, jehož nedožité 90 narozeniny připadnou na letošní 28. březen. Činoherní soubor pod vedením svého šéfa a zároveň jednoho z největších znalců Hrabalova díla - IVO KROBOTA - připravil pro první polovinu večera dramatickou koláž z Mistrových textů ozvláštněnou živými vstupy známého písničkáře VLASTIMILA TŘEŠŇÁKA a harmonikáře JOSEFA ČEČILA. V druhé části večera se pod vtipným moderátorským vedením dvou prozatímních činitelů – ředitele JIŘÍHO ŠESTÁKA a šéfa opery MILOSLAVA VESELÉHO (pod známým heslem V+W "Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní") prezentovaly i soubory opery a baletu v ukázkách ze svých nejoblíbenějších inscenací. Partnery večera byly MOTOR JIKOV GROUP České Budějovice a generální sponzor JD - BUDĚJOVICKÝ BUDVAR n.p., jejichž zástupci předali oceněným umělcům originální keramické sošky Thálie z dílny akademického sochaře Tomáše Prolla.
Nominované baletky ve šťastném očekávání...Ceny Stanislavy Součkové za mimořádný ženský jevištní výkon: BALET – cenu odborné poroty získali Monika Hrubová Strnadová a Anna Ondráčková za role fámulů z baletu Sergeje Prokofjeva POPELKA a Petr Palas za roli princova pobočníka z téhož baletu. ČINOHRA – cenu odborné poroty získali Věra Hlaváčková za roli Kostelničky v inscenaci JEJÍ PASTORKYŇA Gabriely Preissové v úpravě Zdeňka Černína a Ondřej Veselý za roli Janíka v muzikálu Ernesta Brylla a Kateřiny Gärtnerové MALOVANÉ NA SKLE. OPERA – cenu odborné poroty získali Kateřina Hájovská za roli Plavé ve světové premiéře opery Bohuslava Martinů DEN DOBROČINNOSTI s přihlédnutím ke ztvárnění úlohy Rosalindy v operetě NETOPÝR J. Strausse a Svatopluk Sem za roli Nikoly ve světové premiéře opery Bohuslava Martinů DEN DOBROČINNOSTI.
Věra Hlaváčková si odnesla hned dvě sošky Thálie: Za nejlepší ženský jevištní výkon a cenu diváků.DIVÁCKOU CENU získali členové činohry Věra Hlaváčková a Martin Hruška. NEJOBLÍBENĚJŠÍ INSCENACÍ SEZÓNY 2002/2003 se stala JEJÍ PASTORKYŇA Gabriely Preissové v úpravě a režii Zdeňka Černína. CENU ČESKÉHO ROZHLASU za rozhlasové herectví získal Martin Kubačák.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů