Don Giovanni v režii Jiřího Menzela

Tweetněte nás!

Vrcholem letošní sezóny před Otáčivým hledištěm Český Krumlov bude bezpochyby premiéra "opery oper" W. A. Mozarta Don Giovanni v režii oscarového režiséra Jiřího Menzela. Jihočeské divadlo ji uvádí ve spolupráci s Mezinárodním hudebním festivalem Český Krumlov od 23. do 28. července 2010.

V inscenaci účinkují přední sólisté evropských operních domů. V titulní roli se představí řecký barytonista Aris Argiris, v alternaci se sólistou Státní opery Praha Svatoplukem Semem, Leporella ztvární americký basista Eric Jordan nebo Pavel Klečka, Donnu Annu italská sopranistka Elena Rossi nebo Simona Procházková, Dona Ottavia argentinský tenorista Fernando Portari nebo sólista opery JD Aleš Voráček. V dalších rolích účinkují Miroslava Veselá, Janette Zsigová, Petr Dopita, Bogdan Kurowski, Věra Likérová, Eva Štruplová, Lukáš Sládek, David Szendiuch a orchestr, sbor a balet Jihočeského divadla.

Hudebního nastudování se ujal italský dirigent Antonello Allemandi a šéfdirigent orchestru opery JD Martin Peschík.

Vstupenky na všechna představení, včetně dvou slavnostních premiér, jsou stále v prodeji. Online rezervace ZDE.

Jiří Menzel s šéfem opery Jihočeského divadla Miloslavem Veselým na zkoušce Dona Giovanniho na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Eric Jordan a Aris Argiris na zkoušce Dona Giovanniho na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Jiří Menzel diriguje sbor na zkoušce Dona Giovanniho na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Jiří Menzel na zkoušce Dona Giovanniho na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Eva Štruplová na zkoušce Dona Giovanniho na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Otáčivé hlediště Český Krumlov - zkouška Don Giovanni Eric Jordan / Otáčivé hlediště Český Krumlov - zkouška Don Giovanni. Elena Rossi a Fernando Portari

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů