Zahájení prodeje vstupenek na Otáčivé hlediště 2011

Tweetněte nás!
José Cura na Otáčivé hledišti v červenci 2010

Od 1. září zahajujeme prodej vstupenek na Otáčivé hlediště Český Krumlov 2011. Diváci tak mohou vstupenky zakoupit s téměř ročním předstihem.

Aris Argiris a Jiří Menzel při zkoušce opery Don Giovanni

Programová nabídka Otáčivého hlediště 2011 přinese dvě výjimečné premiéry, které vytvoří dvě vrcholné události léta 2011, a šest titulů v repríze z předchozích sezón.

Ondřej Volejník v titulní roli dramatu Macbeth

První premiérou na Otáčivém hledišti bude Shakespearova komedie Jak se vám líbí v režii Davida Radoka, který dosáhl evropského renomé na předních operních scénách. (Poslední významnou „českou“ režií D. Radoka bylo Havlovo Odcházení v Divadle Archa.) Jeho zpracování Shakespearovy komedie jistě otevře další možnosti ve scénickém prostoru Otáčivého hlediště.

Vrcholem sezóny před Otáčivým hledištěm Český Krumlov 2011 bude koprodukční projekt Jihočeského divadla a Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov - uvedení opery Komedianti R. Leoncavalla v režii Josefa Průdka, pod taktovkou dirigenta Maria De Rose (Itálie) a v hlavní roli s argentinským tenoristou José Curou. „Do města Český Krumlov jsem se zamiloval. Když jsem poprvé uviděl toto otočné hlediště, okamžitě jsem si začal představovat, jako v tomto magickém prostoru úžasně vyzní právě opera Komedianti,“ řekl José Cura při své návštěvě Otáčivého hlediště v létě 2010.

Dále se diváci mohou těšit na reprízy nejúspěšnějších titulů z předchozích sezón - Mozartovu operu Don Giovanni v režii Jiřího Menzela opět ozdobí pěvci Aris Argiris a Eric Jordan, drama Macbeth, Menzelovu komedii Sluha dvou pánů a oblíbenou komedii Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) v hlavní dvojroli s Oldřichem Víznerem, balet Sen noci svatojánské s držitelem celostátní Ceny Thálie Zdeňkem Mládkem. Pro malé ale i odrostlejší diváky se po roce vrací úspěšný dobrodružný pohádkový příběh Cesta kolem světa.

Lenka Krčková a Tomáš Drápela v komedii Sluha dvou pánů

Vstupenky je možno rezervovat online na www.otacivehlediste.cz, v pokladně Jihočeského divadla (T 386 356 925) nebo ve všech prodejních místech sítě CB system.

Balet Sen noci svatojánské
Cesta kolem světa
Oldřich Vízner v hlavní dvojroli v komedii Ženy Jindřicha VIII.

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů