Opera uvádí nejhranější milostný příběh italské opery

Tweetněte nás!
Bohéma

V pátek 17. prosince 2010 uvedeme v DK Metropol premiéru opery G. Pucciniho La Bohèma. Operu uvádíme v koprodukci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Režie se ujal Oldřich Kříž, kterého si mnozí pamatují z jeho angažmá zde v našem divadle.

Bohéma

 

Pro dojemný příběh odehrávající se na Štědrý den v proslulé bohémské Latinské čtvrti v Paříži složil Puccini nejen vroucí melodie, ale zároveň i skvěle hudebně charakterizoval pařížské prostředí.

Bohéma

A v čem je tak zvláštní kouzlo Bohémy – kouzlo, jaké nemá snad žádná jiná opera? Proč je posluchač víc dojat, když Rodolfo mluví o hrozném kašli Mimi, než třeba bolestné výkřiky mučeného Maria Cavaradossiho ve druhém aktu Tosky?

I když jsou větší díla, která v nás vyvolávají mnohem vyšší emoce nebo hlubší, lidské porozumění, žádné z nich na nás nepůsobí tak bezprostřední svěžestí a s takovou naléhavostí jako Bohéma. Není to jen prostá realita, kterou Puccini v Bohémě svou hudbou vyjadřuje, ale naléhavé sdělení jejího tak silného pocitu, že jsme jakoby přímo osobně vtaženi do osudů bohémů a jejich děvčat.

Bohéma

Operu uvádíme v italském originále s českými titulky.

Derniéra opery bude již v květnu 2011, proto si zarezervujte vstupenky včas!


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů