Zdeněk Mládek předá Cenu Thálie

Tweetněte nás!
Zdeněk Mládek, držitel celostátní Thálie Zdeněk Mládek, sólista baletu Jihočeského divadla a laureát prestižní Ceny Thálie, předá v sobotu 26.března 2011 nejlepšímu ženskému protějšku právě toto ocenění za uplynulý rok v oboru balet, pantomima a jiný tanečně-dramatický žánr. V nejužší nominaci za mimořádný ženský jevištní výkon v roce 2010 se objevily tanečnice Zuzana Pokorná, Adéla Pollertová a Lenka Vágnerová. Slavnostní ceremoniál proběhne v budově Národního divadla v Praze a přenášet ho bude od 20:00 hodin v přímém přenosu Česká televize.

Zdeněk Mládek, držitel celostátní Thálie Ceny Thálie se udělují od roku 1993 za mimořádné umělecké výkony v uplynulém kalendářním roce. Jsou udělovány interpretovi a interpretce ve čtyřech oborech: v činohře, opeře, v muzikálu či jiném hudebně-dramatickém žánru a v baletu, pantomimě či jiném tanečně-dramatickém žánru a jejich cílem je především zvyšovat prestiž českého divadelního umění.

Konkrétní umělce za výkon v inscenaci uvedené v hodnoceném ročním období může na Cenu Thálie nominovat libovolný člověk (divák či odborník). Užší nominaci dvou až tří umělců navržených na ocenění vybírají odborné poroty a o definitivním laureátovi ceny rozhoduje Kolegium pro udělování Cen Thálie.

Samotné Ceny Thálie vytvořili, podle výtvarného návrhu architekta Bořka Šípka ve sklářské huti AJETO v Lindavě u Nového Boru.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů