Nová premiéra baletu BOLERO

Tweetněte nás!
Bolero

V pátek 8. března 2011 bude mít na jevišti Jihočeského divadla premiéru komponovaný baletní večer Bolero. Je to poprvé, co se nově vyprofilovaný baletní soubor JD představí svým divákům v historické budově Jihočeského divadla. Začátek představení je v 19.00.

Bolero

Bolero je komponovaný večer složený z choreografií uměleckého šéfa baletu JD, Attily Egerháziho, a Mária Radačovského, skvělého tanečníka a choreografa, který do roku 2010 působil jako ředitel baletu Slovenského národního divadla v Bratislavě. V současné době se věnuje choreografické práci v zahraničí. Choreografii Dinner, která je součástí programu Bolera, vytvořil pro baletní soubor Hungarian Ballet Theatre (Magyar Ballet Színház) v Budapešti. Premiéru měla v roce 2009.

Bolero

„Toto představení je poskládáno tak, aby představilo to nejlepší nejen z repertoáru baletního souboru, ale také z tanečního projevu všech členů baletního souboru. Bolero je celé o touze. Touha jako hnací motor každého lidského konání je „leitmotiv“, který se vine celým večerem a odráží se ve výkonu umělců,“ říká o inscenaci Attila Egerházi.

Bolero

Bolero francouzského skladatele Maurice Ravela, které dalo název tomuto tanečnímu večeru, vzniklo jako baletní hudba pro tanečnici Idu Rubinsteinovou a její soubor. Ravel pro ni chtěl původně vytvořit orchestrální verzi Albenizovy klavírní skladby Iberia. Nepodařilo se mu však získat souhlas dědiců. Narychlo proto zkomponoval krátké Bolero. Premiéra se uskutečnila v pařížské Operře 22. listopadu 1928 v choreografii Bronislavy Nižinské.

Vstupenky na tento večer plný multižánrové hudby a především tance rezervujte ZDE či na pokladně Jihočeského divadla.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů