Začátek nové sezóny je na spadnutí!

Tweetněte nás!

Po letní krumlovské odmlce se soubory Jihočeského divadla vrací zpět do Českých Budějovic a již v úterý 20. září zahajuje novou sezónu 2011/12 loutkohra se scénickou koláží No Comment! v Malém divadle. Něžný loutkový příběh o tom, že nikdy nejsme sami, získal na mezinárodním festivalu pro děti v srbské Subotici Cenu za týmovou práci s loutkou a Cenu za nejlepší výtvarné řešení loutek pro autorku výpravy. První představení letošní sezóny na studiové scéně Malého divadla si nenechte ujít od 19:30 hodin. Štafetu nové sezóny převezme hned druhý den - 21. září - činohra s crazy komedií Lov na losa, se kterou otevře i druhý ročník úspěšného projektu „Studentská středa“ a pokračovat bude 22. září s adaptací slavného románu Jaroslava Havlíčka Petrolejové lampy.

Baletní soubor se po výrazném diváckém úspěchu z Otáčivého hlediště v Českém Krumlově vrací do Jihočeského divadla s vášnivým komponovaným baletním večerem s názvem Bolero, které odehrajeme v pátek 23. září od 19:00 hodin a další pátek 30. září od 17:00 hodin, kdy seniorům nabízíme slevu 50% na vstupné. V sobotu 24. září se můžete těšit na  příhody svérázných prvorepublikových figurek v crazy hudební komedii Hledám děvče na boogie woogie, doprovázenou osvěžujícími šlágry v retro stylu Melody Makers Ondřeje Havelky. 

V závěru měsíce doporučujeme ke zhlédnutí poetické ostrovní drama Slaměná židle, činoherní novinku z konce minulé sezóny, v nastudování čerstvého absolventa režie na DAMU Adama Ruta. Nevšední hra skotské autorky Sue Glover zachycuje setkání čtyř lidí, kteří spojili své životy se skotským ostrovem Hirta. Příběh je sice autorkou zasazen do 18. století, ale k naší současnosti má blíž, než by se na první pohled zdálo. Těšit se můžete na pološílenou lady Ráchel v podání Daniely Bambasové, krásnou Isabelu, kterou ztvárňuje Markéta Frösslová, bravurního Pavla Oubrama alias pastora Anease a ostrovanku Oonu v podání Bibiany Šimonové. Hrajeme ve čtvrtek 29. září od 19:00 hodin v Jihočeském divadle. 

Poslední zářijový den navštivte od 19:30 hodin v rámci projektu „Studentské středy“ představení Zvíře z cyklu LiStOVáNí. Scénické čtení příběhu zkušené dětské psychoterapeutky Torey L. Hayden, autorky řady velmi úspěšných non-fiction románů z prostředí školy pro děti s poruchami chování, vypráví příběh o teenagerovi Kevinovi, který utíká před lidmi do pomyslné klece stolů a židlí. Pod stolem a chráněn židlemi odmítá komunikovat a nikdo si s ním neví rady. Krok za krokem se rozplétá složitý případ úzkosti Kevina, kterému děti přezdívají Zvíře. 

NENECHTE SI UJÍT V ŘÍJNU:

V říjnu se můžete těšit na tragikomickou grotesku Utěšitel v hlavních rolích s excelujícím Martinem Hruškou a Ondřejem Veselým či na komedii dánského režiséra Larse von Triera Kdo je tady ředitel. První premiérou nové sezóny budou Komedianti, známí již z Otáčivého hlediště, tentokrát ve verzi pro DK Metropol s oblíbeným čínským tenoristou WeiLongem Taem v roli Cania. Rovněž si nenechte ujít mimořádnou příležitost k setkání se známým americkým spisovatelem Robertem Fulghumem v rámci dalšího dílu z cyklu LiStOVáNí, který s sebou přiveze svou novou knihu Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Příběhy z tančírny Century doprovodí i autogramiáda autora. 

Podrobnější informace k programu a rezervace ZDE.

No comment!Petrolejové lampyBoleroHledám děvče na boogie woogieUtěšitelSlaměná židleLov na losaNo comment!Bolero

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů