Do divadla se vrátil režírovat Petr Zelenka

Tweetněte nás!
FUK: Petr Zelenka, Olga Šubrtová, Zdeněk Kupka, Teresa Branna, Martin Hruška, Jan Dvořák, Ondřej Volejník

Filmový scénárista a režisér Petr Zelenka se téměř po dvou letech vrací do Jihočeského divadla, kde v lednu 2012 uvede premiéru holanské hry FUK, kterou začal zkoušet s činohrou Jihočeského divadla. 

FUK: Tereza Šimůnková - překladatelka hry

Diváci si ve spojení s jeho jménem mohou vybavit drama Očištění, které napsal na objednávku krakovského divadla v Polsku a ke kterému získalo Jihočeské divadlo jako první v Česku exkluzivní práva k jeho uvedení. Za Očištění, které činohra Jihočeského divadla nastudovala pod režijním vedením Martina Glasera a v rámci tématického projektu Český rok, který reflektoval témata osobní i společenské morálky, získalo Jihočeské divadlo Cenu Alfréda Radoka za poprvé uvedenou českou hru za rok 2010.

FUK: Petr Zelenka, Olga Šubrtová

Hra holanské autorky Marie Goos FUK, v originálním názvu Kloaka, byla jejím obrovským úspěchem. Kloaku zvolili holandští diváci nejoblíbenější hrou sezony 2003 a obdržela i zvláštní cenu poroty. Její zfilmovanou podobu ocenila i nizozemská filmová akademie hlavní cenou pro nejlepší televizní drama roku 2004. S pochvalnými kritikami a 77 vyprodanými představeními se Kloaka hrála i ve Velké Británii. A vlastně se není čemu divit – příběh o čtyrech kdysi nerozlučných kamarádech ve středním věku, kteří pomáhají jednomu z nich z obrovskému průšvihu, je nejenom zábavný, ale i lidský, dramatický, úsměvný, grotesktní a tak lehce pochopitelný. 

FUK: Petr Zelenka, Olga Šubrtová

V hlavních rolích se představí Ondřej Volejník, Martin Hruška, Zdeněk Kupka, Jan Dvořák a Teresa Branna. Hra Fuk v režii Petra Zelenky v Jihočeském divadle od 13. ledna 2011. V tuto chvíli Vám přinášíme fotografie z prvního čtení hry.

FUK: Petr Zelenka, Olga Šubrtová, Zdeněk Kupka, Teresa Branna, Martin Hruška, Jan Dvořák, Ondřej Volejník

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů