První přípravy premiér Tramvaj do stanice Touha a Misantrop

Tweetněte nás!

Činohra Jihočeského divadla začala v polovině ledna zkoušet dvě nové inscenace současně. V obou případech se jedná o slavné tituly světové dramatiky - Tramvaj do stanice Touha autora Tennessee Williamse a Misantropa Martina Crimpa, který přepracoval Moliérovu látku.

Slavné drama z amerického jihu od Tennessee Williamse - Tramvaj do stanice Touha bude mít premiéru 24. února. V hlavních rolích uvidíte Věru Hlaváčkovou, Danu Verzichovou, Ondřeje Veselého a Martina Hrušku v režii Adama Ruta. Toto dílo mělo premiéru roku 1947 na Broadwayi, kde se  v jedné ze čtyř hlavních rolí představil Marlon Brando, nedlouho poté (1951) se se stejným obsazením Tramvaj dostala na filmová plátna a všichni hlavní představitelé si svými výkony vysloužili sošku filmového oscara. Vstupenky na Tramvaj do stanice Touha v Jihočeském divadle si můžete již nyní rezervovat ZDE.

Současnou adaptaci Moliérovy komedie Misantrop uvedeme v české premiéře v režii Martina Glasera. Britský dramatik Martin Crimp známou hru přebásnil a její děj přenesl z Paříže 17. století do Londýna dnešních dnů. Titulní roli hraje Jan Hušek, jeho partnerkou je Teresa Branna. Dále uvidíte například Tomáše Drápelu, Pavla Oubrama nebo Danielu Bambasovou. Misantrop, čili Alceste je mladý dramatik, který odmítá akceptovat lidi, jež nevyznávají stejné hodnoty jako on:

Být otevřený, nelhat, nic netajit,
říkat, co si myslím, když se mě zeptají.
Mně nepřipadá v pořádku
lézt kdekomu do zadku.

Není ale vůbec lehké udržet si tyto názory i okouzlující filmovou hvězdičku Jennifer.

Premiéra Misantropa bude 10. března a vstupenky si budete moci rezervovat od 1. února pod tímto odkazem.

Jako ochutnávku obou vám již nyní přinášíme náhledy plakátů a také fotografie z prvního čtení obou inscenací.

Těšíme se na vás v Jihočeském divadle!

plakát k představení Tramvaj do stanice Touhaplakát k představení Misantrop1. čtená zkouška Tramvaje do stanice Touha / Adam Rut (režie), Kristýna Čepková (dramaturgie)1. čtená zkouška Tramvaje do stanice Touha / Věra Hlaváčková (Blanche)1. čtená zkouška Tramvaje do stanice Touha1. čtená zkouška Misantropa / Olga Šubrtová (dramaturgie), Martin Glaser (režie)1. čtená zkouška Misantropa / Teresa Branna (Jennifer), Jan Hušek (Alceste)1. čtená zkouška Misantropa / Tomáš Drápela (John), Teresa Branna (Jennifer), Jan Hušek (Alceste)

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů