Nominace na Ceny Thálie zahrnují i umělce Jihočeského divadla

Tweetněte nás!
Slaměná židle / Markéta Frösslová, Daniela Bambasová

Před pár dny byly zveřejněny nominace na Ceny Thálie za rok 2011. K velké radosti všech v Jihočeském divadle se mezi nominovanými objevila i mnohá jména umělců, kteří v Jihočeském divadle působí již dlouhodobě, nebo zde alespoň hostovali či hostují. 

Slaměná židle / Pavel Oubram, Daniela Bambasová

Mezi nominovanými v širším výběru na Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v oboru činohra ženy se objevila Daniela Bambasová, která je nedílnou součástí činoherního souboru JD již od roku 1982. Nominaci si vysloužila rolí Rachel v dramatu Slaměná židle v režii Adama Ruta (hrajeme 18. února od 19 hodin v Jihočeském divadle). 

Petrolejové lampy / Ondřej Veselý, Lenka Krčková

Ve stejném oboru, leč v mužské kategorii, byl nominován Ondřej Veselý za roli Pavla v Havlíčkových Petrolejových lampách v režii Michala Langa (hrajeme 2. a 11. února od 19 hodin v Jihočeském divadle). Ondřej Veselý je členem činohry JD již od sezony 1999/2000 a od té doby zde ztvárnil mnoho významných rolí (např. titulní roli v Robinovi Hoodovi na Otáčivém hledišti Český Krumlov, Števu v Její pastorkyni a mnohé další).

Louskáček / Viktor Svidró, Petronela Bogdan

Balet, pantomima a jiný tanečně-dramatický žánr v mužské kategorii zveřejnil mezi svými nominovanými i jméno tanečníka baletního souboru JD - Viktora Svidró. Ten se v širších nominacích objevil za ztvárnění role Louskáčka ve stejnojmenném baletu Attily Egerháziho s hudbou P. I. Čajkovského. Louskáček si získal i přízeň vás, českobudějovických diváků, kteří jste vyprodali šest velkých divadelních sálů v DK Metropol. Na tento titul se můžete opět těšit v předvánočním čase za necelý rok.

Don Pasquale / Marie Fajtová

V operních kategoriích nebyl vybrán nikdo ze stálých členů operního souboru JD, přesto nás těší, že v širších nominacích v ženské kategorii se objevilo jméno Marie Fajtové, která v současnosti vystupuje v humorné opeře G. Donizettiho Don Pasquale na jevišti Jihočeského divala, kde ztvárňuje hlavní ženskou roli - postavu Noriny. (Dona Pasquala hrajeme 1. a 22. února od 19 hodin  v Jihočeském divadle .)

Rusalka / Julie Makerov, Aleš Briscein

A na konec stojí jistě za zmínku, že v užších nominacích na Ceny Thálie za rok 2011 v mužské kategorii oboru opera figuruje jméno Aleše Brisceina, kterého si mnozí diváci mohou pamatovat jako Prince ve Dvořákově opeře Rusalka, kterou Jihočeské divadlo uvádělo před Otáčivým hledištěm Český Krumlov v roce 2009.

Všem jmenovaným gratulujeme a přejeme i do budoucích let mnoho dalších úspěchů.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů