Již brzy - činohra JD na významných pražských scénách

Tweetněte nás!
Misantrop

Jihočeské divadlo v březnu 2012 přiváží do hlavního města Prahy „Jihočeské divadelní inspirace“. Inspirujte se činoherním programem, v němž vám nabízíme nejnovější inscenace v režiích Petra Zelenky a Martina Glasera a také klasické dílo české literatury v režii Břetislava Rychlíka.

Rok na vsi

Čtvrtek 22. 3. 2012 / 20.00 / Nová scéna ND / Misantrop / Martin Crimp 

Slavná Molierova komedie o zásadovém muži, který opovrhuje povrchní, bezduchou, pokryteckou společností, holdující lacinému pozlátku, ale zároveň vášnivě miluje ženu, která je přímo ztělesněním všeho toho, co on nenávidí, se v přebásnění Martina Crimpa odehrává v Londýně, v současnosti. 
Režie: Martin Glaser
Hrají: Jan Hušek, Tomáš Drápela, Pavel Oubram, Teresa Branna, Lenka Krčková, Daniela Bambasová (v širší nominaci na Cenu Thálie 2011), Václav Liška, Jan Dvořák a Jan Konrád

Rok na vsi

Neděle 25. 3. 2012 / 19.00 / Divadlo na Vinohradech / Rok na vsi / Alois a Vilém Mrštíkové

Jedna z nejskvostnějších kapitol české literatury. Románová kronika utkaná z jedinečných osudů neuvěřitelně krutých, ironických i dojemných. Balada plná syrové poezie, střepin v blátě, perliček na dně, groteskních dějů, padajících plotků, zmatených obecních účtů. Slavná románová kronika o životě obyvatel jedné moravské vesnice. V jedné z hlavních rolí uvidíte Danielu Bambasovou, která se objevila v širších nominacích na Cenu Thálie za rok 2011.
Režie: Břetislav Rychlík
Hrají: Roman Nevěčný, Jaroslava Červenková, Bibiana Šimonová, Dana Verzichová, Pavel Oubram, Jiří Šesták, Věra Hlaváčková, Václav Liška, Daniela Bambasová, Ondřej Volejník, Tomáš Drápela, Petr Šporcl, Lenka Krčková, Jana Frouzová, Jan Dvořák, Martin Hruška, Taťána Kupcová, Jan Hušek, Teresa Branna, Ondřej Veselý (v širší nominaci na Cenu Thálie 2011), Dagmar Neumannová a další

Fuk

Úterý 27. 3. 2012 / 20.00 / Nová scéna ND / Fuk / Maria Goos

Fuk! Takhle se kdysi zdravili a byli to čtyři nerozluční kamarádi. Teď jsou ve středním věku a rádi by se pokusili o recyklaci po všech těch kotrmelcích, které v životě udělali. A hlavně chtějí pomoct jednomu z nich z obrovského průšvihu.
Kloaku, kterou v Jihočeském divadle uvádíme pod názvem Fuk, zvolili diváci v Holandsku v roce 2003 nejoblíbenější hrou sezóny, její zfilmovanou podobu ocenila hlavní cenou i nizozemská filmová akademie v roce 2004. Úspěchy slavila tato komedie i ve Velké Británii.
Režie: Petr Zelenka
Hrají: Martin Hruška, Jan Dvořák, Ondřej Volejník, Zdeněk Kupka, Teresa Branna

Fuk

 

Vstupenky:

Nová scéna Národního divadla
Národní 4, Praha 1, tel.: 224 931 482, e-mail: novascena@narodni-divadlo.cz, www.novascena.cz
Otevírací doba pokladny: pondělí až pátek 9-18 h, sobota a neděle 10-18 h. V hrací dny je pokladna otevřena až do začátku představení. Vstupenky je rovněž možné koupit či rezervovat v rezervačním systému TicketPortal.

Divadlo na Vinohradech
nám. Míru 7, Praha 2, tel. 224 257 601, 296 550 229, e-mail: obchodni@dnv-praha.cz, www.dnv-praha.cz
Otevírací doba pokladny: pondělí až pátek 11-19 h, sobota 13-19 h. Vstupenky rovněž na http://online.dnv-praha.cz

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů