Více než 200 zájemců na konkurz do souboru baletu JD

Tweetněte nás!

Balet Jihočeského divadla vyhlásil na 11. března 2012 konkurz na tanečníky. Zájemci se hlásí v hojném počtu, což je pro nás velice milým překvapením. Celkově se přihlásilo více než 200 tanečníků a tanečnic z celého světa. Největší zastoupení mají samozřejmě zájemci z Evropy, ale nechybí ani uchazeči z Kanady, USA, Jižní Ameriky nebo Asie. 

S příchodem nového uměleckého šéfa souboru Attily Egerháziho v roce 2009 se významně rozšířily aktivity baletu, a to i mimo rámec dramaturgického plánu JD. Soubor vytváří a v premiérách uvádí nová představení, spolupracuje s dalšími kulturními centry a účastní se významných tanečních galapředstavení. Tanec pro choreografa Egerháziho znamená především poetické divadlo, které citově i intelektuálně zasahuje diváka - je to fenomén, který byl vždy významným prvkem české kultury. Ve velice zajímavém mezinárodním obsazení a na vysoké úrovni představuje české taneční umění našeho regionu zejména v zahraničí. Baletní soubor Jihočeského divadla je momentálně tvořen 17 tanečníky, z toho 11 z České republiky, 4 z Maďarska, 1 ze Španělska a 1 z Rumunska.

Zájem tanečníků zúčastnit se konkurzu do našeho baletního souboru je pro nás známkou toho, že naše práce má přesah i za hranice Jihočeského kraje.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů