Balet Jihočeského divadla se chystá na cesty po Evropě

Tweetněte nás!
Romeo a Julie

Baletní soubor Jihočeského divadla má za sebou úspěšnou premiéru nového celovečerního představení Romeo a Julie, které umělecký šéf souboru, Attila Egerházi, vytvořil na motivy známého dramatu Williama Shakespeara. Do konce sezóny hrajeme tuto inscenaci ještě 5. května. Studentům středních a vysokých škol nabízíme vstupenky na toto představení za 50 Kč (vstupenky dostanete na pokladně JD po předložení studentského průkazu, rezervace zde). Nyní se balet JD chystá na dvě zahraniční vystoupení, na kterých předvede programy složené z jednoaktových choreografií, jež měli možnost zhlédnout i českobudějovičtí diváci.

Un ballo

První vystoupení se odehraje již 25. dubna v Budapešti v rámci největšího maďarského tanečního festivalu Budapest Dance Festival, který každoročně pořádá National Dance Theatre u příležitosti Světového dne tance (29. duben). V tamním Palace of Art se v první části programu představí Balet Praha Junior, studentský soubor Tanečního centra Praha – konzervatoře, se kterým baletní soubor JD úzce spolupracuje. Druhá část pak bude patřit tanečníkům Jihočeského divadla, kteří uvedou choreografie Bolero Attily Egerháziho a Un ballo Jiřího Kyliána. Tento jednoaktový balet je součástí komponovaného baletního večera Taneční delikatesy, jejž mohli českobudějovičtí diváci naposledy vidět 21. dubna v DK Metropol.

Dinner

S druhým představením zavítá baletní soubor do italského města San Giovanni Valdarno. Zdejšímu publiku se představí 29. dubna v divadle Teatro Comunale Bucci komponovaným večerem Bolero, který znají i českobudějovičtí příznivci baletu. Ve verzi pro italské diváky však jednu z choreografií - Closed Curtain – nahradí Pozdravy z Mirabell (choreografie Attila Egerházi), duet na hudbu W. A. Mozarta.

Painted Rainbow

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů