Koncert baletní školy se blíží

Tweetněte nás!

V sobotu 19. května se na Koncertu baletní školy po roce opět představí žáci baletní školy Jihočeského divadla pod vedením Mgr. Sergeje Škalikova. Děti z baletní školy se pravidelně účastní nejrůznějších společenských událostí Jihočeského divadla. Na koncertu, který se bude konat od 18 hodin v DK Metropol, vystoupí po boku profesionálních tanečníků baletu Jihočeského divadla a studentského souboru Baby Balet Praha – souboru mladších studentů Tanečního centra Praha – konzervatoře.

Scénáře a režie se znovu ujali Sergej Škalikov a umělecký šéf baletu JD Attila Egerházi. V rámci programu uvidíte nové choreografie Sergeje Škalikova (např. Tanec malých housátek, Blue Canary, Piráti či Valčík z baletu Coppélie) i choreografie, které jste mohli zhlédnout již minulý rok – za všechny jmenujme alespoň Veselé noty, Klauny a Krásný den. Balet JD pak zatančí valčík Zlato a stříbro v choreografii Lindy Schneiderové a Bély Kériho Nagye na hudbu F. Lehára a Šimon Kubáň a Cristina Porres Mormeneo se představí jako Romeo a Julie v pas-de-deux ze stejnojmenné baletní inscenace Attily Egerháziho.

Mgr. Sergej Škalikov působí v Jihočeském divadle od roku 1999. V témže roce se ujal i místa pedagoga baletní školy při JD. Tehdy měla pouhých sedm žáků, kteří cvičili dvakrát týdně. Dnes se zde tanci a pohybové průpravě věnuje na šedesát dětí. Za třináct let Škalikovova vedení se uskutečnilo patnáct koncertů baletní školy v těsné spolupráci s baletním souborem JD. Děti z baletní školy účinkovaly ve dvaceti šesti představeních baletu, opery a činohry. „Mám za to, že magické divadelní porostředí a inscenace, ve kterých děti vystupují, těsně formují jejich vztah k tomuto divadlu na celý další život. Z dětí i jejich rodičů se navíc stávají naši další diváci,“ dodává Mgr. Škalikov.

Koncert baletní školy je završním baletní sezóny 2011/2012 v Jihočeském divadle. Divákům a fanouškům baletu a tanečního divadla děkujeme za přízeň a těšíme se na Vás v příští sezóně či na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově, kam balet JD přenese inscenaci Romeo a Julie (vstupenky si můžete rezervovat zde).


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů