Otáčivé hlediště Český Krumlov 2013

Tweetněte nás!

Vážení diváci,

jako každoročně jsme si pro Vás před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově připravili pestrý program plný neopakovatelných zážitků.

Sezónu na Otáčivém hledišti již tradičně zahájí činoherní soubor, a to 6. června 2013 premiérovým titulem Král duchů a Třeštil aneb Jak zkrotit nelidu. Příběh Ferdinanda Raimunda o tajemném Alpském králi a zázračném napravení jednoho nelidy je romantickou pohádkou, kouzelnou hrou se zpěvy. Výpravnou dvojnickou komedii plnou záměn, zázraků, hudby a divadelní poesie v režii Břetislava Rychlíka můžete zhlédnout až do 23. června 2013. (rezervace vstupenek ZDE)

Dalším premiérovým titulem, tentokrát z dílny operního souboru JD, bude Divotvorný hrnec. Muzikál od autorů Burtona Lana, E. Y. Harburga - Fredy Saidy vybízí k nápadu: Co si takhle udělat rodinný výlet do Štědré doliny ve fiktivním americkém státě Missitucky, kde se odehrává nesmrtelný pohádkový příběh prvého zámořského muzikálu uvedeného u nás v Čechách?
Známý muzikál, který díky dvojici Voskovec a Werich zlidověl i u nás, uvedeme před Otáčivým hledištěm od 26. června do 15. července 2013. (rezervace vstupenek ZDE)

Stejně jako soubor činohry a opery si pro vás premiérový titul připravil také soubor baletní, a to v podobě klasického a již světoznámého díla  Carmen G. Bizeta a R. Shchedrina v choreografii Attily Egerháziho . Baletní Carmen, na kterou se v prostředí krumlovského zámeckého parku můžete těšit od 17. do 21. července 2013, je tolik známým příběhem přání, žárlivosti, lásky, hříchu i pomsty. (rezervace vstupenek  ZDE)

Nezapomínáme ani na naše nejmenší. Soubor Malého divadla vystoupí před Otáčivým hledištěm s akčním představením pro celou rodinu Pták Ohnivák a lišák Zorro, které nám prozradí, proč z královských zahrad mizí zlatá jablka. Kdo je krade? A kdo chytí zloděje? Tuto klasickou českou pohádku v nedradičním provedení v režii Zdeňka Jecelína uvedeme v několika termínech od 15. června až do 25. srpna. (rezervace vstupenke ZDE)


Mimo výše uvedené premiérové tituly nesmíme opomenout další, mezi Vámi diváky velice úspěšná představení, která se pro velký úspěch v předešlých sezónách jednotlivé soubory rozhodly před Otáčivým hledištěm obnovit.
V podání operního souboru Jihočeského divadla budete mít možnost opět vidět romantickou operu Rigoletto (od 26. do 31. července), pro milovníky baletu si baletní soubor připravil nejkrásnější milostný příběh Romeo a Julie (od 2. do 4. srpna). Pro milovníky vtipu a humoru uvede činoherní soubor divácky oblíbenou komedii Ženy Jindřicha VIII. (od 6. do 17. srpna) a sezónu 2013 před Otáčivým hledištěm zakončí letošním premiérovým hitem Dekameron (od 21. srpna do 7. září 2013).

Program, ceny vstupenek, aktuální informace a rezervace na www.otacivehlediste.cz / www.cbsystem.cz
Zveme Vás na Otáčivé hlediště Český Krumlov 2013! 

Rigoletto / foto Petr Neubert
Ženy Jindřicha VIII / foto Petr Hasal
Carmen / foto Petr Hasal
Dekameron / foto Patrik Borecký

© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů