Balet Jihočeského divadla na zájezdech

Tweetněte nás!
Ztracené iluze / Viktor Svidró, Linda Schneiderová / foto Michal Siroň

Po úspěšné premiéře nového komponovaného večera nazvaného Na scénu! se baletní soubor Jihočeského divadla vydává na zájezdy do Budapešti a Děčína. Na festivalu Budapest Dance Festival v budapešťském Palace of Art, kde je již pravidelným hostem, vystoupí 23. dubna s kompletním programem inscenace Bez gravitace, která měla premiéru 12. října 2012 v DK Metropol. Budapešťské publikum tak bude mít možnost zhlédnout nové choreografie uměleckého šéfa baletu Attily Egerháziho Ztracené iluze a Bez gravitace i díla hostů, kteří se na tomto večeru podíleli - Běžné případy od portugalského choreografa Ruie Horty a Mariin sen z choreografické dílny šéfa baletu pražského Národního divadla Petra Zusky. Na festivalu, který potrvá až do 29. dubna, jenž je Mezinárodním dnem tance, dále vystoupí např. soubory Grupo Corpo z Brazílie, Company fabrik Potsdam z Německa či domácí Yvette Bozsik Company a Szeged Contemporary Dance Company.

Bolero / Petronela Bogdan / foto Petr Hasal

Do severočeského Děčína se balet JD vydává poprvé. Divákům Městského divadla se v pátek 26. dubna představí inscenací Bolero (premiéra 8. 4. 2011 v Jihočeském divadle) složenou ze čtyř choreografií Attily Egerháziho (1 + 1, Painted Rainbow, Closed Curtain, Bolero) a choreografie Dinner slovenského choreografa a šéfa souboru Balet Bratislava Mária Radačovského, který nedávno s baletm JD nastudoval pas de deux Suzan pro představení Na scénu!

Festivalový plakát

V sobotu 8. června pak balet JD vystoupí v Košicích na mezinárodním festivalu taneční spolupráce 4 živly, který se věnuje modernímu a současnému tanečnímu umění. Slovenští diváci se mohou těšit na choreografie Attily Egerháziho Bolero a Rozladěné a taktéž na choreografii Dinner od Mária Radačovského. Festivalu se účastní taneční skupiny, soubory a divadla nejen ze Slovenska, ale i z celé Evropy - kromě baletu Jihočeského divadla zde vystoupí také studenti Taneční akademie CODARTS z holandského Rotterdamu či taneční skupina DanzAria Montervarchi z Itálie.


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů