Koncert operních árií a duetů Bravo belcanto!

Tweetněte nás!

Vážení diváci, milí příznivci krásných operních hlasů i melodií!
Ve dnech 14. - 20. června 2013 v Jihočeském divadle proběhne pod vedením generálního hudebního ředitelem Jihočeského divadla Maria De Rose první pěvecký workshop s názvem „La parola teatrale“. Zúčastní se jej jak řada začínajících, tak zkušených operních pěvců, kteří si chtějí prohloubit dovednosti související s hudebním frázováním, textem libreta a instrumentací zejména v italských operních dílech.
Ze známých tváří se workshopu zúčastní například sopranistky Eva Štruplová a Lucie Kordová Mlynářová, mezzosopranistka Šárka Hrbáčková, barytonista Pavel Klečka, basista Josef Škarka a další šestice mladších „nadějí české opery“.

Završením tohoto mistrovského kurzu bude veřejný koncert jeho účastníků s titulem Bravo belcanto!, v němž zazní slavné árie a duety z italských oper G. Rossiniho, G. Donizettiho, G. Verdiho či W. A. Mozarta. Pěvce doprovodí orchestr opery Jihočeského divadla pod taktovkou Maria De Rose.
Smyslem workshopu i koncertu je znovu nastínit věčnou operní „hamletovskou“ otázku: co stojí v hudebně dramatickém žánru na prvním místě – hudba, či slova? Dvě stě let od vzniku známé Salieriho opery Prima la musica e poi le parole, která ji poprvé v komediální nadsázce nadhodila, se dosud k zodpovězení absolutního prvenství sice nedospělo, ale všichni milovníci operního zpěvu dobře vědí, že k dokonalému zážitku z provedení patří dokonalé zvládnutí obou….

Koncert Bravo belcanto! se uskuteční v historické budově Jihočeského divadla 20. června v 19.00 hodin (rezervace vstupenek ZDE).
 


© 2002 - 2019 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů